در گفت وگو با پی اچ پی و جی كوئری تاكید شد

لزوم توجه بیشتر کشورهای اسلامی به توسعه زیر ساخت های تحقیقاتی

لزوم توجه بیشتر کشورهای اسلامی به توسعه زیر ساخت های تحقیقاتی

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، عضو پیوسته فرهنگستان علوم، اعطای جایزه مصطفی(ص) را راهکاری برای ارتقای جایگاه دانشمندان در کشورهای اسلامی دانست و اظهار داشت: کشورهای اسلامی نیاز دارند تا برای توسعه زیر ساخت های تحقیقاتی و همینطور ایجاد امکاناتی برای دانشمندان، سرمایه گذاری کنند.


حسن ظهور در گفت و گو با ایسنا، اهدای جوایز علمی را سبب رشد علم و فناوری در کشورها دانست و اضافه کرد: اعطای این جوایز همین طور کمکی برای توجه بیشتر به دانشمندان است.
عضو هیات مدیره بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) با اشاره به تقویت جایگاه علم و فناوری دانشمندان جهان اسلام، اظهار داشت: کشورهای اسلامی علاوه بر آنکه باید برای علم اهمیت بیشتری قائل شوند، نیاز است تا امکاناتی برای دانشمندان فراهم آورند و این اقدامی است که کشورهای پیشرفته برای دانشمندان خود اجرائی می کنند و در این جهت نیاز است تا کشورهای اسلامی در این زمینه ها سرمایه گذاری کنند و به تقویت زیر ساخت های تحقیقاتی چون لابراتوار ها بپردازند. ارتقای بودجه دانشگاه ها از دیگر اقداماتی است که باید در کشورهای اسلامی رخ دهد.
ظهور با اشاره به جایگاه جایزه مصطفی(ص) اضافه کرد: همه دانشمندانی که در این رویداد شرکت می کنند، دارای سطح علمی متفاوتی هستند، اما افرادی که جزو برگزیدگان انتخاب می شوند، جزو بهترین ها هستند؛ برای اینکه آنها دانشمندان برجسته با یک اثر موثر در جهان هستند.
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، پنجمین آیین اعطای جایزه مصطفی(ص) روز ۱۰ مهرماه ۱۴۰۲ در اصفهان انجام خواهد شد. این اولین باری است که جایزه مصطفی(ص) خارج از تهران برگزار می ­شود و اصفهان به عنوان یکی از با اهمیت ترین مراکز تمدن اسلامی، میزبان این جایزه خواهد بود.
پنجمین آیین اعطای جایزه مصطفی(ص)، نقطه اوج هفته ای است که با عنوان «هفته جایزه مصطفی(ص)» شناخته می شود. بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) از ماه ها پیش، تعدادی از سیاست گذاران و مدیران علم و فناوری جهان اسلام همچون رؤسای مراکز و سازمان های علمی جهان اسلام، دانشمندان و فناوران، ارتباط گران علم و فناوری و خیرین و واقفین علمی را شناسایی و دعوت کرده است تا در این هفته و در قالب مجموعه ای از رویدادهای علمی با محوریت جایزه مصطفی(ص) گرد هم آیند.
منبع:

1402/06/08
08:06:36
5.0 / 5
375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳