رویکردهای مشترک وزارت علوم و معاونت علمی برای توسعه زیست بوم فناوری کشور

رویکردهای مشترک وزارت علوم و معاونت علمی برای توسعه زیست بوم فناوری کشور

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار داشت:  در همه اقدامات معاونت علمی و وزارت علوم تطابق رویکرد در زمینه های برنامه محور بودن و هدایت ظرفیت ها وجود دارد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر امید رضایی فر در نشست رؤسای پارک های علم و فناوری که امروز در محل ساختمان معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار شد، ضمن اشاره به اقدامات معاونت علمی در زمینه پشتیبانی از اندیشکده ها، اظهار داشت: ما در وزارت علوم به صورت موازی تاسیس اندیشکده ها و مراکز اندیشه فناوری در پارک های علم و فناوری را تدوین کرده ایم.
وی افزود: در همه اقدامات معاونت علمی و وزارت علوم تطابق رویکرد در زمینه های برنامه محور بودن و هدایت ظرفیت ها وجود دارد.
رضایی فر تصریح کرد: ما برنامه ایجاد پردیس های فناوری را با مشارکت بخش خصوصی و با هدف استفاده از همه ظرفیت ها در دستور کار داریم.
سرپرست معاونت نوآوری و فناوری وزارت علوم افزود: ما در سفرهایی که به استانهای مختلف داشتیم، مشاهده کردیم که اکوسیستم فناوری آنها فاصله بسیاری با ادبیات زیست بوم فناوری دارند.
رضایی فر تصریح کرد: برنامه های در دستور کار برای تحرک بخشی این اکوسیستم مناسب می باشد.
وی ضمن اشاره به ایجاد ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان ها، اظهار داشت: این ستادها با هدف توسعه استانی ذیل استانداری ها تشکیل شده است.
رضایی فر خاطرنشان کرد: از رؤسای پارک ها در خواست می شود با هم افزایی برنامه های خویش را اجرایی کنند.
منبع:

1402/04/29
11:31:05
5.0 / 5
376
تگهای خبر: فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳