در دیدار زارع پور با نمایندگان انجام شد؛

پیگیری و بررسی وضعیت توسعه ارتباطات روستایی

پیگیری و بررسی وضعیت توسعه ارتباطات روستایی

پی اچ پی و جی کوئری: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با برخی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مطالبات و مشکلات مردم در عرصه های انتخابی این نمایندگان را بررسی و دستورات لازم را ابلاغ نمود.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه دیدارهای هفتگی خود با نمایندگان مردم، با مرتضی محمود وند نماینده مردم خرم آباد و چگنی، الهام آزاد نماینده مردم نائین، خور و بیابانک و رضا حاجی پور نماینده آمل دیدار نمود.
وزیر ارتباطات در دیدار با نماینده مردم نائین، خور و بیابانک ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در این منطقه، اظهار داشت: از ۴۸ روستای بالای بیست خانوار این منطقه تنها یک روستا بدون اینترنت و ۳ روستا هم احتیاج به ارتقای کیفیت دارد که این اقدامات تا آخر سال جاری به اتمام می رسد.
زارع پور تصریح کرد: ۱۰ روستای این منطقه در دولت سیزدهم به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کردند و مشکلات در ارتباط با آنتن دهی و فیبرنوری پیگیری و دستور رفع این مشکلات صادرشده است.
وزیر ارتباطات در دیدار با نماینده خرم آباد و چگنی هم به ۴۳۹ روستای بالای بیست خانوار حوزه انتخابیه این نماینده اشاره نمود و اظهار داشت: از این تعداد ۳۹۶ روستا به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و ۶۲ روستای باقی مانده هم تا آخر سال جاری به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.
وی اضافه کرد: در این منطقه به علت کوهستانی بودن مشکلات در ارتباط با جاده و برق وجود دارد که سبب کندی توسعه ارتباطات روستاها در این منطقه می شود.
وزیر ارتباطات در پاسخ به بعضی از مشکلات ارتباطی در این مناطق وضعیت مدیریت و نظارت بر شرکت مخابرات ایران ضمن اشاره به این که این شرکت در سالهای گذشته خصوصی شده و دولت در آن نقشی ندارد، اظهار داشت: البته وزارت ارتباطات مانند همه اپراتورهای دیگر بر وضعیت و کیفیت عرضه خدمات و سرویس ها این شرکت نظارت دارد و پیگیری های خویش را انجام می دهد.
زارع پور جهت بررسی بهتر ارتباطات در این منطقه با یکی از ساکنان روستای «دلبرسادات پایین» لرستان تماس گرفت و وضعیت ارتباطات در این روستا را بررسی کرد. بر مبنای همین گزارش، وزیر ارتباطات در آخرین دیدار خود با نمایندگان مردم با نماینده مردم آمل دیدار نمود و در رابطه با توسعه ارتباطات در روستاهای این منطقه هم اظهار داشت: از ۲۸۴ روستای شهرستان آمل ۲۷۹ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و ۱۴ روستای باقی مانده هم تا آخر سال جاری به اینترنت پرسرعت متصل می شوند.

1402/04/27
11:59:02
5.0 / 5
402
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲