مدیركل رگولاتوری منطقه جنوب شرق:

انجام درایو تست نوار مرزی در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان

انجام درایو تست نوار مرزی در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان

پی اچ پی و جی کوئری: مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق رگولاتوری از انجام درایو تست نوار مرزی در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان آگاهی داد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، علی اصغر ترحم مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق با اشاره به این که هم اکنون سرریز سیگنال ها در این منطقه در وضعیت مطلوبی قرار دارد اظهار داشت: این اداره کل در سه ماهه نخست امسال به مدت ۱۵ روز، درایو تست مسیر دریایی خلیج فارس و دریای عمان را به همراه جزایر کیش، قشم، هرمز و ابوموسی انجام داد.
وی با اشاره به این که این درایو تست بصورت دوره ای و یا به درخواست اپراتورها به انجام می رسد، اضافه کرد: یکی از دغدغه های اپراتورهای فعال در این مناطق، سرریز سیگنال های رادیویی بوسیله کشورهای همسایه در خاک کشورمان است اما بر طبق درایو تست های انجام شده در سالهای اخیر و همکاری میان اپراتورهای ایران و کشورهای همسایه، هم اکنون سرریز سیگنال ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
ترحم عنوان کرد: به سبب همسایگی این منطقه با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و دو کشور پاکستان و افغانستان، وجود بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر مرز آبی با این کشورها بوسیله خلیج فارس و دریای عمان، وجود شرایط خاص آب و هوایی میان این کشورها و ایجاد پدیده داکت در فصول مختلف سال، درایو تست نوار مرزی در منطقه جنوب شرق از اهمیت بالایی برخوردارست.
بنا به این گزارش، منطقه جنوب شرق رگولاتوری شامل استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان، بیش از ۸ میلیون نفر جمعیت و ۴۳۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. ضریب نفوذ تلفن همراه در این منطقه ۱۳۰ درصد و ضریب نفوذ پهنای باند سیار نیز حدود ۸۹ درصد است.


منبع:

1402/04/19
18:23:43
5.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴