مدیركل پارك علم و فناوری استان:

صندوق نوآوری و شکوفایی استان مرکزی نیازمند بازطراحی است

صندوق نوآوری و شکوفایی استان مرکزی نیازمند بازطراحی است

پی اچ پی و جی کوئری: مرکزی رییس پارک علم و فناوری استان مرکزی بر لزوم تسریع در تشکیل صندوق نوآوری و شکوفایی در استان با مشارکت دستگاه های اجرائی تاکید نمود.محمد علی داستان ششم تیرماه در جلسه ستاد اقتصاد دانش بنیان استان مرکزی که با حضور دکتر محمد صادق خیاطیان مدیر صندوق نوآوری و شکوفایی کشور برگزار شد، بیان نمود: متاسفانه صندوق نوآوری و شکوفایی استان در اختیار سه سهامدار است که هیچ کدام در استان ساکن نیستند.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای قانون جهش فناوری، صندوق نقش موثری دارد، اضافه کرد: صندوق عملکرد ضعیفی دارد و معتقدیم که باید با سهامداران جدید بازطراحی شود اما سهامداران فعلی تمایل به ترک صندوق یا جذب سهامدار جدید برای افزایش سرمایه ندارند و عملا کار گره خورده است.

داستان خاطرنشان کرد: اگر صندوقی با حضور شرکتهای دانش بنیان استان تشکیل گردد می توان گام موثری در توسعه اقتصاد دانش بنیان برداشت و اگر تسریع در این مهم صورت گیرد، به اقتصاد استان کمک شایانی خواهد شد. بر این اساس باید اجازه تشکیل صندوق با حداقل سرمایه و با تغییر سهامداران داده شود.

منطقه نوآوری در اراک ایجاد شود

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، در این نشست رئیس دانشگاه اراک بیان نمود: در ورودی اراک از سمت ملایر دو دانشگاه "اراک" و "علوم پزشکی" قرار دارند که منطقه مقابل آنها محل اجتماع مشاغل مزاحم است و خواهان خروج این دانشگاه ها از این شرایط هستیم.

دکتر ذوالفقاری اظهار نمود: بتازگی شنیدیم که ۸۸ هکتار از اراضی دانشگاه توسط راه و شهرسازی واگذار می شود و این امر نارضایتی در میان اساتید و دانشجویان بوجود آورده و ریشه در تمایلات برخی افراد داشته است، در حالیکه دانشگاه به این اراضی کاملا نیازمند است.

وی در مورد پیشنهاد ایجاد منطقه نوآوری اظهار داشت: این منطقه که مسکن و شهرسازی معتقد به اضافی بودن آنست و عملا امکان ساخت مسکن هم در این اراضی وجود ندارد را می توان به منطقه نوآوری تبدیل کرد و در اختیار شرکتهای دانش بنیان قرار داد و یک شهرک نوآوری در استان ایجاد کرد. خوشبختانه از این پیشنهاد استقبال خوبی صورت گرفته است و با درآمد حاصل از آن، می توان فضای مقابل دانشگاه را از مشاغل مزاحم آزاد کرد و شرکتهای دانش بنیان را نیز که امروز در شهر پراکنده اند تجمیع کرد.

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، در این نشست از اداره کل امور مالیاتی به علت بازگشت اعتبارات حاصل از مالیات بر ارزش افزوده شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک، به پارک علم و فناوری استان به مبلغ ۸۵۶ میلیارد تومان تجلیل شد.

منبع:

1402/04/07
19:25:38
5.0 / 5
377
تگهای خبر: دستگاه , شركت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱