برای امنیت ملی و اقتصادی؛

رئیس جمهور آمریکا خطرات هوش مصنوعی را بررسی می کند

رئیس جمهور آمریکا خطرات هوش مصنوعی را بررسی می کند

پی اچ پی و جی کوئری: جوبایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود ریسک های هوش مصنوعی برای امنیت ملی و اقتصاد باید بررسی شود. وی دراین زمینه خواهان مشاوره کارشناسی خواهد شد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، وی در مراسمی در سن فرانسیسکو اظهار داشت: دولت من به صیانت از حقوق مردم آمریکا و صیانت از آنها حین صیانت از حریم خصوصی پایبند است. برای این منظور اقدامات مختلفی را جهت بررسی تبعیض، اخبار جعلی و امنیت سیستم های هوش مصنوعی پیش از عرضه انجام می دهد.
بایدن با گروهی از رهبران شهری و فعالانی که قبلاً تأثیر شرکت های بزرگ فناوری را نقد کرده، دیدار نمود تا درباره ی هوش مصنوعی مذاکره کند. او در این زمینه اضافه کرد: می خواهم نظرات کارشناسان را دراین زمینه بشنوم.
در حال حاضر چند دولت مشغول بررسی اقداماتی هستند تا خطرات فناوری های درحال ظهور را کاهش دهند. سرمایه گذاری در هوش مصنوعی در ماه های بعد از عرضه چت جی پی تی متعلق به شرکت اوپن ای آی شکوفا شده است.
در این میان رگولاتورهای سرتاسر جهان مشغول تنظیم قوانینی برای نظارت بر هوش مصنوعی مولد هستند که می تواند متن و عکس تولید نماید و تأثیر آن با ظهور اینترنت مقایسه شده است.
رئیس جمهور آمریکا قبل از این موضوع هوش مصنوعی را با دیگر رهبران جهان همچون ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس مطرح کرده بود. مقرر است دولت انگلیس نیز امسال میلادی اولین اجلاس جهانی ایمنی هوش مصنوعی را برگزار کند. پیش بینی می شود بایدن این مساله را با نارندا مودی نخست وزیر هند نیز مطرح کند.

1402/04/01
23:52:48
5.0 / 5
373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP