زارع پور خبر داد؛

تکمیل پوشش فیبر نوری استان گلستان تا هفته دولت

تکمیل پوشش فیبر نوری استان گلستان تا هفته دولت

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: امیدواریم تا هفته دولت، شاهد پوشش صد درصدی فیبر نوری منازل و کسب وکارها در همه شهرهای استان گلستان و ارائه سرویس در شهرستان گرگان باشیم.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه هفتگی با استانداران برای پیگیری پروژه ملی فیبر نوری منازل کسب وکارها و بررسی وضعیت ارتباطی استانهای کشور، گزارشی از وضعیت ارتباطی استان گلستان ارائه کرد و با اشاره به تعداد ۹۳۶ روستای بالای بیست خانوار در این استان اظهار داشت: تا حالا نزدیک به ۹۶ درصد روستاهای بالای بیست خانوار استان گلستان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت و پایدار متصل شده اند.
وی اضافه کرد: از شروع دولت سیزدهم تا حالا در این استان ۴۲ روستای بالای بیست خانوار به شبکه ارتباطی متصل شده اند و حدود ۴ درصد روستاهای باقی مانده (۳۴ روستا) نیز تا پایان امسال به اینترنت پرسرعت و پایدار متصل خواهند شد.
زارع پور افزود: همین طور برای بهبود کیفیت و پایداری شبکه ارتباطی در روستاهای استان گلستان نیز فیبر نوری روستایی در دستور کار قرار گرفته است که در فاز نخست بیش از ۱۲۰ کیلومتر فیبر نوری ابلاغ گردیده که تا حالا بیش از ۷۸ درصد آن اجرائی شده که با این اتفاق ۶ شهرستان و ۱۵۳ روستای استان تحت پوشش قرارگرفته اند که در ادامه این روند و در فاز دوم نیز ۲۸۲ کیلومتر در دست اقدام قرار می گیرد.
وزیر ارتباطات با اشاره به پوشش جاده ای در استان گلستان اظهار داشت: طول جاده های اصلی و فرعی استان ۱۷۰۰ کیلومتر است که تا حالا ۹۶.۲۸ درصد از تعهدات وزارت ارتباطات برای ایجاد پوشش ارتباطی محقق شده است.
وی در ادامه با اشاره به پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب وکارها و میزان پیشرفت آن در استان گلستان اظهار داشت: برای پروژه ملی منازل و کسب وکارها با معرفی اپراتور دوم در استان، کار به سرعت شروع شده و الان با ۳۶۱ کیلومتر حفاری و لوله گذاری ۲۱ شهرستان استان تحت پوشش کامل قرارگرفته اند.
زارع پور با قدردانی از توجه ویژه استاندار گلستان به این پروژه ملی اظهار داشت: با پیگیری های مستمری که استاندار محترم برای راهبری این پروژه داشته اند، حالا می توان این استان را به عنوان یک الگوی نمونه در این پروژه ملی و راهبری معرفی نمود. هر چند هنوز در بعضی از شهرستان ها و شهرهای استان موانعی وجود دارد که برای رفع آن باید تلاش بیشتری صورت بگیرد.
وزیر ارتباطات ضمن قدردانی از اپراتور دوم در استان به عنوان مجری طرح بابت سرعت و پیشرفت پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب وکارها در استان گلستان اظهار داشت: در کنار ایجاد پوشش در استان حتما باید نسبت به موضوع اتصال و ارائه سرویس نیز توجه گردد تا مردم با تجربه سرعت های چند صد برابری نسبت به اینترنت های فعلی، طعم شیرین فناوری را احساس کنند.
وی اضافه کرد: بااینکه برمبنای برنامه ریزی های انجام شده در این پروژه، امسال را سال ایجاد پوشش فیبر نوری منازل و کسب وکارها تعیین کرده ایم و تلاش داریم به میزان ۸ تا ۱۰ میلیون پوشش در سراسر کشور ایجاد نماییم اما در کنار آن، نباید نسبت به موضوع ارائه سرویس به مردم بی توجه ای شود و حتما باید میزان ارائه سرویس به مردم را نیز افزایش داد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: بدین سبب لازم است که در استان گلستان علاوه بر مجریان طرح، مسئولان و مدیران استانی نیز بطور ویژه فعال شوند و با اطلاع رسانی مناسب در قالب یک کار تبلیغی و ترویجی و معرفی سرویس، با حضور خانه به خانه، اینترنت پرسرعتِ متصل به فیبر نوری را به عنوان هدیه دولت سیزدهم به مردم تقدیم کنند.
زارع پور در آخر اظهار داشت: امیدواریم تا هفته دولت و در جریان سفر استانی رییس جمهوری به استان گلستان شاهد پوشش صد درصدی فیبر نوری منازل و کسب وکارها در استان گلستان و ارائه سرویس حداکثری دستکم در شهرستان گرگان باشیم.


منبع:

1402/03/30
11:29:19
5.0 / 5
328
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴