نقش زیست فناوری در کشاورزی و دامداری از ارکان اقتصاد روستایی

نقش زیست فناوری در کشاورزی و دامداری از ارکان اقتصاد روستایی

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و پزشکی دقیق معاونت علمی ریاست جمهوری «کشاورزی» و «دامداری» را مبنای اقتصاد روستایی دانست و اظهار داشت: در سرتاسر کشورمان جامعه بزرگی از جوانان روستایی را داریم که در تولید کشور نقش بسزایی دارند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، محمدحسین متالهی اردکانی با بیان اینکه زیست فناوری نقش بسیار مهم و حائز اهمیتی در کشاورزی و دامداری از ارکان اقتصاد روستایی دارد، اظهار نمود: نمایشگاه فناوری ها و محصولات محرومیت زدا(آبادیران) این امکان را فراهم می آورد تا با فعالیت شرکتهای مختلف در حوزه زیست فناوری که کارایی اقتصادی فرآیندهای کشاورزی را بهبود می دهند، آشنا شویم.
وی در رابطه با نقش این ستاد در جهت تقویت معشیت افراد جامعه، خاطرنشان کرد: بطور قطع ستاد هم، در جهت پشتیبانی از این نوع شرکت ها تلاشهای جدی دارد. حوزه های توان بخشی و پزشکی گوناگونی در نمایشگاه آبادیران دیده شد؛ اما جا داشت که شرکتهای بیشتری در این عرصه حضور فعال داشته باشند.
به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، اردکانی همینطور اظهار نمود: با وجود این که سال جاری اولین دوره برگزاری نمایشگاه فناوری ها و محصولات محرومیت زدا برگزار شد؛ اما استقبال قابل ملاحظه ای از این رویداد صورت گرفت. همینطور حمایت نهادهای گوناگونی که در نمایشگاه پای کار آمدند، بسیار اثرگذار بوده و پیگیری های جدی در معاونت علمی صورت گرفته است. امیدوارم که با استمرار پیگیری ها و دبیرخانه دائمی که مقرر است تشکیل گردد، سال به سال نمایشگاه توسعه پیدا کند و اثرات آنرا مردم به صورت ملموس حس کنند.
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، نمایشگاه فناوری ها و محصولات محرومیت زدا (آبادیران) توسط معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با مشارکت "بنیاد مستضعان"، "کمیته امداد امام خمینی" و "ستاد اجرایی فرمان امام (ره)" با هدف کمک به توسعه مناطق محروم از ۲۳ تا ۲۵ خرداد ماه در محل مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.1402/03/27
16:32:42
5.0 / 5
298
تگهای خبر: تولید , شركت , فرم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲