امکان آزمایش محیط های متخلخل با فناوری بومی

امکان آزمایش محیط های متخلخل با فناوری بومی

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، یک شرکت دانش بنیان با استفاده از نرم افزار بومی و به کمک فناوری دیجیتال، زمینه را برای آزمایش و سنجش محیط های متخلخل فراهم نموده است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، علی میثاقی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به این که لابراتوار دیجیتال محیط متخلخل که در بدو امر با آزمایشات فیزیک سنگ دیجیتال آغاز شد، اضافه کرد: در مورد ارزیابی پارامترهای ایستا و پویای محیط متخلخل، چون تخلخل، تراوایی، تراوایی نسبی، اندازه و شکل حفرات، فشار مویینگی، کانی شناسی و خیلی از خصوصیت های محیط متخلخل در حوزه های زمین شناسی، مهندسی نفت، متالورژی، صنایع بتن، دندان پزشکی و پزشکی، کاتالیست ها و غیره کاربرد دارد.
این فعال فناور، با تاکید به طراحی نرم افزار بومی لابراتوار دیجیتال محیط های متخلخل، اظهار نمود: محصول دانش بنیان WELLOCT این شرکت دانش بنیان، نرم افزاری است که مشابه داخلی صنعتی نداشته و صرفاً برخی فعالیتهای پژوهشی و دانشگاهی در این عرصه به موازات انجام شده است. محصول به صورت کامل بومی سازی شده و طیف گسترده ای از خدمات این حوزه را پوشش می دهد؛ همینطور امکان گسترش و توسعه آن به آسانی وجود دارد.
وی ادامه داد: این نرم افزار توسعه یافته درصورت فراگیر شدن در صنعت می تواند میلیونها دلار صرفه جویی در ارسال نمونه ها به خارج از کشور و همینطور جایگزینی روش های قدیمی با این روش جدید را باعث شود.
میثاقی در رابطه با مزایای قیمتی و رقابتی این نرم افزار، بیان نمود: با عنایت به بومی سازی روش، از نظر هزینه کمتر از یک سوم مشابه خارجی و از نظر عدم ارسال نمونه و اطلاعات به خارج از کشور در مباحث امنیت داده های راهبردی می تواند بسیار اثر بخش باشد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه تحول دیجیتال بحث ایجاد اشتغال مستقیم را هدف گذاری کرده، چون که سبب اتوماتیک شدن کارها و حضور کمتر نیروی انسانی در فرآیندها شده است، افزود: با این وجود، برای توسعه محصول بیشتر از ۱۰ نفر از خبرگان در حوزه های مهندسی نفت، مکانیک، زمین شناسی، مهندسی کامپیوتر و غیره فعالیت دارند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، این فعال فناور نقش نهادها و دستگاههای اجرایی در پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان را کلیدی دانست و اظهار داشت: اجرای قوانین حمایتی چون قانون جهش تولید دانش بنیان، مانع زدایی از رویه های دولتی طولانی، اطلاع رسانی شفاف و ساده قوانین و آئین نامه ها به ذینفعان، تسهیل گری در امور جاری شرکت ها در جهت فروش محصولات و خدمات خود می تواند در این راه راهگشا باشد.
منبع:

1402/03/18
14:26:47
5.0 / 5
341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP