با حكم معاونت علمی ؛

دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات انتخاب شد

دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات انتخاب شد

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری طی حکمی، دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات را منصوب نمود.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، توسعه فناوری های نوظهور و تحول آفرین اولویت دار با استفاده از ظرفیتهای بومی یکی از مأموریت های ویژه ای است که روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری طی حکمی به سید محمد کرباسی بعنوان دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات محول کرده است.
در این حکم خطاب به کرباسی آمده است: نظر به مراتب شایستگی، تخصص و تجارب و به پیشنهاد رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی به باعث این حکم جنابعالی را بعنوان دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات منصوب می کنم.
بر اساس این حکم کرباسی مأموریت یافته است تا برای «رصد و شناسایی ظرفیت ها و چالش های توسعه فناوری در داخل کشور و جایگاه آن در آینده در تعامل با بازیگران مختلف این حوزه و با استفاده از نتایج مطالعات آینده نگاری فناوری با هدف تعیین اولویت های کاری ستاد و مشارکت فعال در تدوین نقشه راه توسعه فناوری با هدف ارتقای همه ابعاد کارکردی نظام نوآوری فناوری» اقدام نماید.
«توسعه فناوری های نوظهور و تحول آفرین اولویت دار به منظور پاسخ به نیازمندی های آینده کشور با استفاده حداکثری از همه ظرفیت داخلی زیست بوم نوآوری و با عنایت به ظرفیت همکاریهای فناورانه بین المللی»، «حمایت هدفمند از توسعه زیرساخت های تحقیق و توسعه فناوری های اولویت دار با شناسایی و شبکه سازی زیرساخت های آزمایشگاهی»، «ساخت و تأمین تجهیزات و مواد برنامه ریزی و اجرای اقدامات مرتبط برای رفع کمبودها و پشتیبانی از برنامه های شتاب دهی مراکز نوآوری تخصصی و سایر فعالیتهای کارآفرینانه مورد نیاز توسعه فناوری در کشور» دیگر ماموریت‎ های کرباسی در سکانداری ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات است.
طبق این حکم «برگزاری رویدادها و اجرای فعالیتهای ترویجی موثر با هدف شبکه سازی میان بازیگران مختلف این حوزه و ایجاد مشروعیت در نهادهای سیاستگذار به منظور اتخاذ سیاست های مناسب برای توسعه فناوری در کشور» و «ارتقای ظرفیتهای انسانی لازم و بهره گیری صحیح از نخبگان علمی و سرآمدان فناوری برای توسعه فناوری های اولویت دار» هم باید محقق شود.
ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات موظف است برای «بازارسازی محصولات و دستاوردهای فناورانه اولویت دار با عنایت به لزوم ها در مراحل مختلف توسعه فناوری» و «جذب مشارکت حداکثری در اجرای برنامه های ملی و چند حوزه ای با همکاری سایر ستادهای توسعه فناوری» اهتمام جدی داشته باشد.
محمد کرباسی دکترای مهندسی برق (مخابرات سیستم) دانشگاه صنعتی شریف و عضو هیأت علمی و استادیار دانشکده مهندسی برق و دانشگاه صنعتی شریف است.
وی تجربه بیشتر از ۱۵ سال فعالیت علمی، تحقیقاتی و مدیریت پروژه های صنعتی در حوزه مخابرات و پردازش سیگنال را دارد. کرباسی تدریس مباحث تخصصی حوزه برق و مخابرات در دانشگاه صنعتی شریف و دانشکده برق را هم در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.


منبع:

1402/03/12
14:13:03
5.0 / 5
291
تگهای خبر: ارتباطات , بازی , تخصص , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲