زاكانی عنوان كرد

پایتخت صاحب ناحیه فناوری می شود

پایتخت صاحب ناحیه فناوری می شود

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، شهردار تهران در افتتاحیه ناحیه نوآوری دانشگاه تهران، از ایجاد پارک فناوری در پارک ولایت اطلاع داد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی امروز در مراسم افتتاح ناحیه نوآوری دانشگاه تهران، شهر تهران را کلانشهری دانست که هر اتفاقی در آن رخ می دهد، توسط سایر کلانشهرهای کشور الگوبرداری می شود، ضمن آنکه تمامی فراز و نشیب های تهران مورد ارزیابی و قضاوت قرار می گیرد.
وی افزود: تهران، ۲۳۷ سال است که پایتخت ایران است، در حالیکه با نظامی از مسائل روبرو است و مشکلات مختلف آن سبب شده مردم در تنگنا قرار گیرند.
زاکانی، بی مسکنی، بد مسکنی و موضوعات اجتماعی و اقتصادی را همچون چالش های کلانشهر تهران نام برد که به کلاف سر در گم تبدیل گشته است و کسی جرات نزدیک شدن به آنرا ندارد.

شهردار تهران، راهگشای باز کردن این کلاف سردرگم را علم و عالم دانست و افزود: امروز ۲۱ ماه است که در خدمت شهروندان هستیم و در این زمان آموختیم که بن بستی وجود ندارد و هر چند تنگنا هست، ولی انسداد نیست.
وی تصریح کرد: برای حل مسائل شهری، رجوع ما به مدل مدیریتی مشارکتی است که همه باید در میدان حاضر باشند و گره گشای ما در حل مشکلات اندیشمندانی هستند که کمتر به آنها توجه شده و باید از این ظرفیت عظیم علمی استفاده نماییم.
شهردار تهران افزود: در این راه، ۴ تحول مدیریت شهری، کالبد شهر که یک کالبد فرسوده است، حوزه شهروندان و زیست شهری و تحول فناورانه در دستور کار قرار گرفته است.
وی با تکیه بر این که برای پایتخت مدیریت فناورانه خلق می نماییم، افزود: «پارک ولایت» بعنوان «پارک فناوری» تهران در نظر گرفته شده است. این پارک در مساحت ۲۰۰ هکتار ایجاد می شود و وزارت علوم برای صدور مجوزهای آن تسهیلگری می کند.
زاکانی تبدیل کارخانه سیمان ری به کارخانه نوآوری را از دیگر گامهای شهرداری برای مدیریت فناورانه دانست و اظهار داشت: نواحی نوآوری دیگری چون ۳ هکتار در شرق تهران و ۵ هکتار در خیابان پیروزی راه اندازی می شود و در این راه دانشگاه های تهران، تربیت مدرس، شریف، امیرکبیر و علم و صنعت هم حضور دارند.
منبع:

1402/03/11
13:25:47
5.0 / 5
295
تگهای خبر: فناوری , كشور , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴