در گزارش پی اچ پی و جی كوئری اعلام شد؛

توضیحات وزیر ارتباطات درباره ی قطع اینترنت در کنکور تیرماه

توضیحات وزیر ارتباطات درباره ی قطع اینترنت در کنکور تیرماه

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:: تا حالا چیزی در مورد قطعی اینترنت به ما ابلاغ نشده ولی نظر تخصصی ما در جلساتی که شرکت می نماییم این است که اینترنت قطع نشود.عیسی زارع پور در گفتگو با خبرنگار مهر درباب وضعیت اینترنت در کنکور تیرماه ۱۴۰۲ اظهار داشت: سیاست ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که اینترنت را برای هیچ کاری قطع نکنیم البته ما تصمیم گیر نیستیم، شوراهای مرتبط هستند که در این خصوص تصمیم می گیرند.
وی اضافه کرد: هم اکنون به سبب این که اینترنت تبدیل به نیاز ضروری و روزمره مردم شده و در صورت قطع آن مشکلات جدی برای مردم به وجود می آورد، نظر تخصصی ما در وزارت ارتباطات این است که به هیچ وجه اینترنت برای هیچ چیزی نباید قطع شود.
زارع پور در ادامه اظهار داشت: تا حالا چیزی در مورد قطعی اینترنت به ما ابلاغ نشده ولی نظر تخصصی ما در جلساتی که شرکت می نماییم این است که همانطور که قبلاً هم اعلام کردیم و موضوع قطع اینترنت برای امتحانات نهایی بود، بنده به صراحت مخالفت کردم و گفتم که حتی یک دقیقه هم ما اینترنت را برای این مساله قطع نمی نماییم.
وی همین طور اشاره کرد: سال قبل قطع اینترنت در محل های برگزاری آزمون مصوبه شورای امنیت کشور بود ولی ما در همان مصوبه هم اعلام کردیم که باید بدنبال راه های جایگزین رفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آخر با اشاره به روش های جدیدی که برای مقابله با تقلب وجود دارد، اظهار داشت: باید در عرصه های امتحانی از دستگاه های آشکاریاب سیگنال بهره گیرند که هم اکنون هم سازمان سنجش و هم آموزش وپرورش مجهز هستند به این دستگاهها.
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از مهر، نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۲ در ایام ۱۴ و ۱۵ تیرماه انجام می شود.


منبع:

1402/03/05
14:20:54
5.0 / 5
495
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳