انجام كار كارشناسی جهت راه اندازی گرایش های جدید در دانشگاه علامه طباطبایی

انجام كار كارشناسی جهت راه اندازی گرایش های جدید در دانشگاه علامه طباطبایی

به گزارش پی اچ پی و جی كوئری رئیس دانشكده علوم ارتباطات علامه طباطبایی با تاكید بر اینكه راه اندازی رشته های جدید دانشگاهی باید بر مبنای بررسی و مطالعات دقیق صورت بگیرد، اظهار نمود: هم اكنون دانشگاه علامه طباطبایی جهت راه اندازی یك سری گرایش های جدید در حال انجام كار كارشناسی است،  اما این نوع برنامه ها باید مسیرهای اصلی خویش را طی كنند تا در نهایت عملیاتی شوند.


دکتر محمد مهدی فرقانی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه راه اندازی رشته صرفاً برای خبرنگاران حوزه علمی شدنی نیست، خاطرنشان کرد: دانشگاه علامه طباطبایی بعنوان دانشگاه دولتی از راه کنکور دانشجو پذیرش می کند ازاین رو نمی تواند صرفاً برای یک قشر خاصی رشته ای را طراحی و راه اندازی کند. مگر اینکه بخواهیم برای این افراد دوره های کوتاه مدت، فشرده و غیررسمی را برگزار نماییم و در نهایت گواهی این دوره ها به شرکت کنندگان داده شود.
رییس دانشکده علوم ارتباطات علامه طباطبایی تصریح کرد: پذیرش دانشجو در دوره های رسمی کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه صرفاً از راه کنکور سراسری امکانپذیر است، ازاین رو نمیتواند خاص روزنامه نگاران حوزه علمی رسانه ها مبادرت به جذب دانشجو کند.
دکتر فرقانی تصریح کرد: راه اندازی دوره های کوتاه مدت در دانشگاه بر مبنای تقاضا اتفاق می افتد اگر تقاضا باشد می توانیم دوره های فوق را تعریف، تدوین و عرضه دهیم.
رییس دانشکده علوم ارتباطات علامه طباطبایی به روند تصویب و راه اندازی یک رشته رسمی دانشگاهی اشاره نمود و اظهار داشت: برنامه راه اندازی یک رشته ابتدا باید در دانشگاه تهیه، تدوین شود و سپس ایجاد آن در دانشکده و به پس از آن در شورای آموزشی دانشگاه مورد بررسی و موافقت قرار بگیرد و در نهایت مجوز راه اندازی از شورای گسترش وزارت علوم و شورایعالی انقلاب فرهنگی هم کسب شود. اما ایجاد دوره های کوتاه مدت غیر رسمی را می توان صرفاً بر مبنای درخواست متقاضیان تعریف و عرضه داد.
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، این اظهارات از جانب رئیس دانشکده علوم ارتباطات علامه طباطبایی درحالی مطرح می شود که دکتر غلامی وزیر علوم، روز دوشنبه در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد، دانشگاه علامه طباطبایی را مامور راه اندازی رشته خاص برای خبرنگاران علم و فناوری کرد و اظهار داشت: درخواست راه اندازی رشته خاص خبرنگاری باید از سوی دانشگاه ارسال شود، مانند دانشگاه علامه طباطبایی که موظف شد این رشته را با منابع درسی تعریف کند و این رشته پس از انجام کار کارشناسی در شورای گسترش وزارت علوم تایید خواهد شد که البته من هم از این درخواست حمایت خواهم کرد.
منبع:

1399/05/22
12:28:25
5.0 / 5
1915
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP