پناهی خبر داد

قول وزیر بهداشت جهت ارائه حمایت های بیش از تحقیقات و فناوری

قول وزیر بهداشت جهت ارائه حمایت های بیش از تحقیقات و فناوری

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به قول مساعد وزیر بهداشت جهت ارائه حمایت های بیش از تحقیقات و فناوری مبتنی بر برنامه در امسال، اظهار داشت: در سال 1401 بودجه ای بیش از 166 میلیارد و 500 میلیون تومان به تحقیقات و فناوری سیستم سلامت کشور اختصاص داده شده است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی با اشاره به شعار سال در خصوص مهار "تورم و رشد تولید"، اظهار داشت: تولید در زمینه سلامت تنها تولید دارو و تجهیزات پزشکی نیست، بلکه در هر حوزه ای می تواند مفهوم متفاوت داشته باشد.
وی اشاره کرد: در زمینه نشریات علوم پزشکی، ۴۶۵ نشریه داریم که از این تعداد حدود ۱۸۰نشریه در پایگاه اطلاعاتی اسکوپوس نمایه شده است، رشد تولید در این عرصه می تواند افزایش تعداد مجلات نمایه شده در پایگاه های معتبر بین المللی باشد. افزایش تولید علم، افزایش طرح های تحقیقاتی، افزایش تحقیقات دانشجویی و غیره همه مصداق بارز افزایش و رشد تولید است.
به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر پناهی با اعلان اینکه منابع در کشور محدود است و باید متناسب با نیازهای سلامت کشور هزینه شوند، اظهار داشت: طبق برنامه اعلام شده در سال قبل ۹۸ درصد از اعتبارات دریافتی بیش از ۱۶۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به دانشگاه های علوم پزشکی جهت توسعه تحقیقات و فناوری اختصاص داده شده است و این یکی از بهترین رکوردهایی است که طی سالیان گذشته به ثبت رساندیم. در همین راستا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور نیز، قول مساعد جهت ارائه حمایت های بیش از تحقیقات و فناوری مبتنی بر برنامه امسال داده شده است.
اختصاص ۱۱۴۰ میلیارد برای اجرای طرح های یک درصد
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت همین طور از اختصاص حدود ۱۱۴ میلیارد تومان برای اجرای طرح های یک درصد آگاهی داد و اظهار داشت: این اعتبار در اختیار قراردادهای تحقیقاتی از محل اعتبار یک درصد ماده ۵۶ قانون الحاقیه ۲ قرار داده می شود. این در حالی است که در کمیته پایش بودجه که بتازگی به راه افتاده است، ارزیابی و پایش نحوه هزینه کرد بودجه توسط دانشگاه های علوم پزشکی و نظارت بر نحوه مصرف اعتبارات و سنجش میزان پیشرفت عملیات بصورت جدی پیگیری می شود.
منبع:

1402/01/31
14:36:01
5.0 / 5
486
تگهای خبر: آموزش , تولید , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴