دریافت رتبه B اتلاف انرژی برای رادیاتورهای دارای نانو پوشش

دریافت رتبه B اتلاف انرژی برای رادیاتورهای دارای نانو پوشش

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، یکی از گروههای صنعتی برای تولید رادیاتورهای خود به جای پوشش های وارداتی از نانوپوشش تولیدشده در یکی از شرکتهای دانش بنیان بهره برد و توانست هدایت گرمایی و اتلاف انرژی در محصولات خویش را فراهم آورد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، سال ها قبل، یکی از شرک های فعال در عرصه تولید رادیاتور، از پوشش های یک شرکت آلمانی برای تولید رادیاتورهای خود استفاده می کرد؛ اما به علت عدم تناسب این پوشش ها با اقلیم ایران، مشکلاتی برای رادیاتورها بوجود آمد.
ازاین رو این شرکت با همکاری یکی از شرکتهای فناور، از فناوری نانوپوشش زیرکونیم در تولید رادیاتورهای خود استفاده نمود. این پوشش ضخامت کمتری نسبت به رقیب آلمانی خود دارد و بنابراین انتقال حرارات در رادیاتور با کارایی بالاتری صورت می گیرد.
رنگ های مورد استفاده در رادیاتورها در پایه اپوکسی بوده که خود نوعی عایق به حساب می آید. ازاین رو کاهش ضخامت رنگ و زیرلایه می تواند به افزایش ضریب انتقال حرارت کمک نماید و کارایی رادیاتور را افزایش دهد.
هم اکنون این شرکت تولیدی، از این لایه های نانومقیاس برای پوشش دهی سطح رادیاتورها استفاده می نماید.
به نقل از ستاد نانو، به علت استفاده از این نانوپوشش امکان استفاده از رنگ های لایه نازک روی رادیاتورها فراهم می شود و ازاین رو انتقال حرارتی در رادیاتورهای این گروه تولیدی صنعتی با کارایی بالا صورت می گیرد. این مورد برای کشورهایی که قیمت انرژی در آنها بالا است، اهمیت بسیار زیادی دارد.
قبل از استفاده از نانو پوشش زیرکونیوم تولید داخل، رادیاتورهای تولیدشده توسط این شرکت صنعتی از نظر اتلاف انرژی در رده C دسته بندی می شد، اما با استفاده از این تکنولوژی ایرانی و با کاهش ضخامت پوشش و رنگ روی رادیاتور، محصولات این شرکت موفق به دریافت رتبه B در اتلاف انرژی شد.
منبع:

1402/01/28
11:43:21
5.0 / 5
499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP