سخنگوی دولت اعلام كرد

تغییرات جدید در دولت

تغییرات جدید در دولت

پی اچ پی و جی کوئری: سخنگوی دولت تغییرات جدید کابینه را اعلام نمود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، علی بهادری جهرمی در بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه خبر سیما با بیان تغییرات انجام شده در هیئت دولت، اظهار داشت: رویه دولت از ابتدا این بوده که مدیران و فرآیندها و رویه بصورت مستمر مورد ارزیابی قرار گیرند و این رویه ثابت و تأکیدی همیشگی در جلسات با اعضای کابینه رئیس جمهوری بوده است.
وی ادامه داد: این تغییرات و تحولات یا به مناسبت ارزیابی های انجام شده یا به تناسب شرایط و اولویت های موجود کشور و نیاز روز اتفاق می افتد. در همین زمینه امروز سه تغییر در مجموعه کلان دولت به انجام می رسد که نخستین تغییر آن مربوط به سازمان برنامه و بودجه است و طی آن آقای دکتر منظور رییس سازمان امور مالیاتی کشور که تجربه مدیریتی موفقی داشته اند و سیاست های دولت را خوب پیش برده اند، جایگزین آقای میرکاظمی به عنوان رییس سازمان برنامه و بودجه می شوند.
بهادری جهرمی اظهار داشت: البته آقای میرکاظمی از اواسط سال ۱۴۰۱ از رئیس جمهوری چند مرتبه به سبب ناراحتی قلبی تقاضا کرده بودند که مسئولیت را به دیگری واگذار کنند تا حجم کارشان کمتر شود. با اینحال چون در اثنای پروسه تدوین و تصویب بودجه ۱۴۰۲ بودیم نظر رئیس جمهوری این بود که این پروسه طی شود و بعد تغییر رخ دهد. البته آقای میرکاظمی مشاور تیم اقتصادی دولت خواهد ماند.
سخنگوی دولت افزود: دومین تغییر در زمینه وزارت جهاد کشاورزی است که ارزیابی های سال قبل منجر به جابه جایی مدیریتی در این عرصه شد و طی آن سیدمحمد آقامیری رئیس فعلی سازمان نظام دامپزشکی کشور که تجربه مدیریتی موفقی دارند، به عنوان سرپرست وزارت کشاورزی انتخاب شدند.
سخنگوی دولت افزود: همین طور در حوزه صندوق نوآوری و شکوفایی کشور باتوجه به اولویت این حوزه و اولویت پشتیبانی از مجموعه های دانش بنیان و نخبگانی، آقای رئیسی تصمیم گرفتند از خدمات آقای خیاطیان که دارای دکترای مدیریت تکنولوژی از دانشگاه علامه طباطبایی هستند و تجارب خوبی در حوزه علم و فناوری دارند به عنوان مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی بهره گیرند.
منبع:

1402/01/23
12:20:47
5.0 / 5
514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳