در گفت وگو با پی اچ پی و جی كوئری اعلام شد

آشنایی طبیعت گردان با نحوه گذاشتن دوربین های تله ای در بوت کمپ آموزشی دانشگاه تربیت مدرس

آشنایی طبیعت گردان با نحوه گذاشتن دوربین های تله ای در بوت کمپ آموزشی دانشگاه تربیت مدرس

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، دانشیار دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تربیت مدرس و مدیر جنگل تحقیقاتی دانشگاه تربیت مدرس از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با طبیعت گردی از سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: در این دوره شرکت کنندگان با نحوه گذاشتن دوربین های تله ای، نمونه برداری از پرندگان، حیات وحش و بندپایان آشنا می شوند.


دکتر حامد یوسف زاده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری دوره آموزشی "راهنمایان طبیعت گردی" از سلسله دوره های مدرسه کارآفرینی جنگل اضافه کرد: این دوره آموزشی، دوره ای است که طی آن به شرکت کنندگان مجوز بین المللی از جانب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صادر می شود.
وی اظهار نمود: شرکت کنندگان در انتها این دوره آموزشی در آزمونی که از جانب وزارت میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود، حاضر می شوند و در صورت کسب نمره قبولی در این آزمون و همینطور آزمون زبان های خارجی می توانند مجوز بین المللی این دوره را که اعتبار بین المللی دارد، کسب کند.
یوسف زاده سطح این آزمون را همانند آزمون جامع دکتری ذکر کرد و خاطرنشان کرد: برگزاری این دوره با همکاری دانشگاه تربیت مدرس، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و یکی از مؤسسات بخش خصوصی فعال در حوزه عرضه آموزش های طبیعت گردی است و محل برگزاری این دوره یا در دانشگاه مرکزی دانشگاه تربیت مدرس و یا در دانشگاه منابع طبیعی تربیت مدرس واقع در شهرستان نور خواهد بود.
دانشیار دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تربیت مدرس برگزاری دو "بوت کمپ" را از دیگر برنامه های این دوره آموزشی ذکر کرد و خاطرنشان کرد: این دانشگاه دارای ۲ هزار هکتار پارک آموزشی و پژوهشی است و این کمپ آموزشی در این منطقه برگزار می گردد.
به قول وی در خلال این دوره شرکت کنندگان با مباحثی چون "آشنایی با گیاهان ایران"، "آشنایی با جوامع و اصول تسهیل گری، مبانی اکوتوریسم و زبان تخصصی" آشنا خواهند شد.
یوسف زاده افزود: همینطور شرکت کنندگان دروس عملی مانند آشنایی با درختان و پرنده نگری، نحوه گذاشتن دوربین های تله ای، نمونه برداری از پرندگان، حیات وحش و بندپایان و همینطور آشنایی با گیاهان دارویی موجود در جنگل را سپری خواهند کرد.
وی زمان ثبت نام در این دوره آموزشی را تا ۳۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۲ عنوان نمود و اظهار داشت: تابحال ۱۵ نفر در این دوره ثبت نام کرده اند.
به قول این محقق حوزه منابع طبیعی، آغاز این دوره ۵ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ خواهد بود.
منبع:

1402/01/02
14:34:53
5.0 / 5
506
تگهای خبر: آموزش , تخصص , دوربین , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲