آخرین جلسه کارگروه تعامل پذیر دولت الکترونیکی

آخرین جلسه کارگروه تعامل پذیر دولت الکترونیکی

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، دریافت استعلامات کاغذی ایثارگری برای کلیه دستگاههای اجرایی در آخرین جلسه کارگروه تعامل پذیر دولت الکترونیکی، حذف شد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در آخرین جلسه کارگروه تعامل پذیر دولت الکترونیکی، دریافت استعلامات کاغذی ایثارگری برای کلیه دستگاههای اجرایی حذف و همینطور مقرر شد تا در مورد پایگاه داده مکان محور شرکت ملی پست، کمیته ای به منظور ارائه راهکارهای اجرایی برای تبادل داده میان دستگاههای اجرایی و احصای سرویس ها قابل ارائه تشکیل گردد.
چهل و یکمین جلسه کارگروه تعامل پذیر دولت الکترونیکی به ریاست رضا باقری اصل، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و رئیس کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی برگزار گردید.
در این جلسه در جهت اجرای قانون مدیریت داده و اطلاعات ملی، مصوب شد تا گزارش عملکرد دستگاههای اجرایی متولی پایگاههای اطلاعات پایه به مراجع مربوطه همچون مجلس و شورایعالی فضای مجازی ارائه شود.
همچنین بر مبنای مصوبات این جلسه، دریافت استعلام کاغذی ایثارگری از بنیاد شهید برای کلیه دستگاههای اداری حذف شد و بر همین مبنا خدمات این حوزه باید تنها به صورت برخط در مرکز ملی تبادل اطلاعات صورت گیرد.
علاوه بر آن گزارشی از پایگاه داده و اطلاعات مکان محور معروف به GNAF شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ارائه و مقرر شد تا کمیته ای با عضویت شرکت ملی پست، وزارت کشور، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت راه و شهرسازی تشکیل تا نسبت راهکارهای اجرایی لازم برای تبادل داده و احصا سرویسهای قابل عرضه و همینطور تکمیل و بروز رسانی پایگاه مکان محور نشانی (کدپستی، GNAF و شرح نشانی استاندارد) با استفاده از ظرفیت های دستگاههای عضو و مشارکت مردمی به کارگروه ارائه کنند.
ضمنا اعلام گردید که جلسه بعدی کارگروه تعامل پذیر دولت الکترونیکی در نیمه دوم فروردین سال آینده برگزار می گردد و در این نشست گزارش پایگاه رفاه ایرانی ها توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پایگاه اعتبارسنجی توسط بانک مرکزی ارائه می شود.


منبع:

1402/01/01
20:14:30
5.0 / 5
448
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴