استارتاپ های حوزه كشاورزی صاحب انجمن صنفی می شوند

استارتاپ های حوزه كشاورزی صاحب انجمن صنفی می شوند

به گزارش پی اچ پی و جی كوئری مدیر پروژه كسب و كارهای نوپای وزارت جهاد كشاورزی از راه اندازی شهرك استارتاپی كشاورزی در كرج آگاهی داد و اظهار داشت: ایجاد انجمن صنفی استارتاپی در بخش كشاورزی در دستور كار این وزارتخانه قرار دارد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، سید علی مختاری امروز در رویداد آنلاین دوشنبه های استارتاپی ؛حوزه کشاورزی با اعلان اینکه بخش کشاورزی آخرین بخشی است که وارد حوزه های نوآفرینی می شود، اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی بیش از ۲ سال است که اجرای پروژه کسب و کارهای نوپا را در دستور کار قرار داده که این پروژه زیر نظر وزیر جهاد کشاورزی شروع شده است.
وی با اعلان اینکه در برنامه های جدید این وزارتخانه تحول گسترده ای در اکوسیستم نوآوری کشاورزی پیش بینی شده است، اظهار نمود: راه اندازی شهرک استارتاپی کشاورزی در کرج یکی از این برنامه ها است که با حضور کنسرسیومی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی راه اندازی خواهد شد.
مختاری، با تاکید بر اینکه این وزارتخانه توجه ویژه ای به حوزه نوآفرینی بخش کشاورزی داشته است، افزود: در برنامه های جدید وزیر جهادکشاورزی تحول گسترده ای در اکوسیستم نوآوری کشاورزی پیش بینی شده، بطوریکه راه اندازی شهرک استارتاپ های کشاورزی در کشور یکی از این برنامه ریزی ها بشمار می رود.
وی با اعلان اینکه جهت راه اندازی این شهرک استارتاپ کشاورزی سرمایه گذر آماده است، تصریح کرد: موضوع اصلی ما در گسترش فناوری کشاورزی، وجود سرمایه گذار است؛ سرمایه گذاری که پول هوشمند داشته باشد و بداند که چه کاری می تواند انجام دهد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی همین طور از راه اندازی مرکز نوآوری کشاورزی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در کرج آگاهی داد و اظهار نمود: این مرکز توسط یک شرکت ایرانی -آلمانی به راه افتاده است و از این طریق اعتباراتی که قرار بود در اروپا هزینه شود، در کشور صرف توسعه نوآوری کشاورزی می شود.
مختاری با تاکید بر اینکه اجرای این برنامه ها به صورت خودکار و بدون نامه نگاری های اداری بوده است، اظهار داشت: این نشان دهنده بلوغ اکوسیستم نوآوری است که در شبکه سازی موفق عمل کرده و ما نیز در این شبکه طوری ورود پیدا کردیم که حالا یک بازیگر موثر هستیم.
وی ادامه داد: برنامه های ما در حوزه توسعه کسب و کارهای نو و توسعه نوآفرینی وزارت کشاورزی در ۵ محور تعریف شده که "فرهنگ سازی"، "توانمند سازی"، "تسهیل گری و نهادسازی ۴ محور اساسی این برنامه ها است.
مدیر پروژه کسب و کارهای نوپای وزارت جهاد کشاورزی درباب فرهنگ سازی اظهار داشت: تابحال ۲۲۰۰ نفر- ساعت آموزش برای مدیران در حوزه نوآفرینی کشاورزی داشتیم که این مربوط به بخش فرهنگ سازی در وزارت جهادکشاورزی می شود.
وی با اشاره به توانمندسازی اظهار داشت: ما در جهاد کشاورزی برنامه هایی برای توانمندسازی برای جوانان روستایی، بهره برداران و کشاورزان آینده داریم که همیشه مورد پیگیری قرار می گیرند.
مختاری درباب تسهیل گری اظهار داشت: تبدیل فضاهای مازاد در جهاد کشاورزی به فضاهای نوآوری از دیگر اقدامات ما بشمار می رود و تابحال در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرج این طرح اجرایی شده است و نتایج خوبی هم از آن گرفتیم.
بگفته وی، در بحث نهادسازی، ایجاد انجمن صنفی استارتاپی در بخش کشاورزی در دستور کار این وزارتخانه است که در آخر مرداد افتتاح می شود؛ این انجمن وظیفه پایش اکوسیستم نوآوری در حوزه جهاد را بر عهده دارد.
منبع:

1399/05/20
14:12:21
5.0 / 5
1852
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱