رییس انجمن ترویج علم ایران خبر داد

نامگذاری بوستانی به نام ترویج علم در روز درختکاری

نامگذاری بوستانی به نام ترویج علم در روز درختکاری

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، رئیس انجمن ترویج علم ایران در مراسم بیست و سومین دوره جایزه ترویج علم ایران، خبر از نامگذاری بوستانی به نام ترویج علم داد و اظهار داشت: در جهت ارتباط موثر علم با جامعه و با حمایت شهرداری منطقه ۲۲ در هفته درختکاری بوستانی با عنوان ترویج علم نامگذاری می شود.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر اکرم قدیمی در مراسم بیست و سومین دوره جایزه ترویج علم ایران که پس از ظهر امروز پنجشنبه(چهارم اسفندماه) در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اشاره به اینکه امروزه علم، بیشتر از پیش با جامعه عجین شده است، اظهار داشت: علم با رفاه و بهزیستی جوامع ارتباط دارد و در دنیای تخصصی شده امروز، علم راه توسعه کشورها است و می تواند کشورها را از بحران های مختلف حتی بحران های اقتصادی رهایی بخشد.

وی تصریح کرد که جایزه ترویج علم توسط انجمن ترویج علم، به رغم مشکلات پیش رو به پشتوانه علاقه مندان ترویج علم بیست و سه سال مستمر برگزار شده است. امیدواریم این مسیر، از راه گسترش تفکر علمی و نهادینه کردن آن، با مشارکت دوستداران علم و فناوری ادامه یابد.

رییس انجمن ترویج علم ایران با اشاره به اینکه این مراسم قدردانی از مروجان علم و اهتمام انجمن ترویج علم ایران برای یادآوری مکرر در رابطه با اهمیت ترویج علم است. چون که بدون نگرش علمی نمی توان به چالش هایی پرداخت که چاره آن علم است و بس.

وی از رونمایی از سایت جدید انجمن ترویج علم اطلاع داد و اظهار نمود: مقرر است در جهت ارتباط موثر علم با جامعه و با حمایت شهرداری منطقه ۲۲ در هفته درختکاری بوستانی با عنوان ترویج علم نامگذاری شود.

قدیمی تصریح کرد: در این بوستان با نام برگزیدگان ترویج علم در سنوات مختلف، درخت کاشته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سال جاری جایزه ترویج علم برای نخستین بار به شش نفر از بانوان مروج علم اهدا خواهد شد و تنوع برگزیدگان از اقصی نقاط کشور است.

رییس انجمن ترویج علم در انتها ضمن تبریک به برگزیدگان از یاران و دغدغه مندانی که ترویج علم را یک رسالت می دانند تشکر و ابراز امیدواری کرد که باور و دغدغه ترویج علم در جامعه گسترش یابد.

منبع:

1401/12/05
10:51:04
5.0 / 5
566
تگهای خبر: تخصص , سایت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP