وزیر ارتباطات:

طی سال قبل 6 پرتاب فضایی داشتیم

طی سال قبل 6 پرتاب فضایی داشتیم

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، وزیر ارتبازات اظهار داشت: در یکسال اخیر با همت رئیس جمهور، شورایعالی فضایی احیاء شد و ما در یک سال قبل ۶ پرتاب داشتیم که در تاریخ فضایی کشور بی سابقه بوده است.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درنهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت اظهار داشت: یک اتفاق بزرگی که سال جاری رخ داد، آرزویی که شاید در یک و دو دهه گذشته، وجود داشت. به معنای واقعی کلمه پنجره خدمات دولت افتتاح شد تا وقتی که مردم رجوع می کنند به تمام خدمات دولت دسترسی داشته باشند. قدم اول این کار در سال ۱۴۰۱ برداشته شد.
وی افزود: در قانون بودجه این مورد تبدیل به تکلیف دستگاه ها شد و با همکاری خوبی که دستگاه ها داشتند حدود ۹۳ درصد دستگاههای مشمول به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده اند و الان نزدیک به ۳ هزار خدمات دولتی از راه این پنجره عرضه می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در قسمت دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در حوزه صنعت فضایی که جزو حوزه های کاری وزارت ارتباطات است در یکسال اخیر با همت رئیس جمهور شورایعالی فضایی احیا شد دو جلسه هم تشکیل داده اند، ما در در یک سال گذشت ۶ پرتاب داشتیم که در تاریخ فضایی کشور بی سابقه بوده است. وی اعلام نمود: مردم به مرور طعم شیرین فناوری سرعت اینترنت را خواهند چشید. کمک به زیرساخت اعتباری کشور خیلی مهم است و اپراتورها باید در نظر بگیرند که سرمایه گذاری ها در دراز مدت، سودآور خواهد بود. زارع پور اظهار داشت: «فناوری اطلاعات» در همه حوزه ها، حتی دامپروری وارد شده تا زندگی را برای مردم جهان آسان تر کند. وی ادامه داد: سهم اقتصاد دیجیتال در ایران در زمان شروع دولت حدود ۶.۴ درصد بود و الان به ۷.۴ درصد رسیده است. وزیر ارتباطات اظهار داشت: پیشبینی می شود زودتر از برنامه توسعه کشور که گفته شده تا ۱۴۰۴ این عدد به ۱۰ درصد برسد، تا پایان دولت بتوانیم به سهم ۱۰ درصدی دست پیدا نماییم.


منبع:

1401/12/02
08:53:21
5.0 / 5
510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵