تشکیل انجمن علمی سوختگی کشور در دستور کار قرار گیرد

تشکیل انجمن علمی سوختگی کشور در دستور کار قرار گیرد

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، رئیس یازدهمین کنگره کشوری سوختگی با انتقاد از فعالیت های جزیره ای متخصصان و پژوهشگران این حوزه بر لزوم تشکیل مجدد کمیته کشوری سوختگی در وزارت بهداشت و همینطور انجمن علمی سوختگی تاکید نمود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر سید حمید صالحی در یازدهمین کنگره کشوری سوختگی، اظهار نمود: اگر به خاطر داشته باشید روز آغاز نهمین کنگره سوختگی در سال ۱۳۹۸ در تهران مصادف با بیان رسمی مشاهده ویروس کووید نوزده در ایران شد.
وی با اشاره به اینکه در دوران همه گیری کرونا فقط یک کنگره به صورت مجازی با تلاش همکاران دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، اضافه کرد: در سال های گذشته کنگره های سوختکی فرصتی بودند تا بتوانیم حداقل سالی یکبار با همکارانی که در سرتاسر کشور در زمینه سوختگی فعالیت دارند، دیدار نماییم و به تبادل تجربیات و آموزه های جدید خود بپردازیم.
صالحی افزود: متاسفانه در طول سه سال قبل از این فرصت دیدار چهره به چهره محروم شدیم، اما در سالجاری به همت همکاران در دانشگاه علوم پزشکی ایران شاهد برگزاری یازدهمین کنگره سوختگی در کشور هستیم.
وی با طرح این سوال که آیا در طول سالهای اخیر از پیشرفت در حوزه های آموزشی، پژوهشی و درمانی در حیطه سوختگی راضی هستید؟ اظهار داشت: در مقاطعی از زمان خیلی خوب پیش رفتیم، اما در سه - چهار سال گذشته به علل گوناگونی که کنترل اغلب آنها از توان ما خارج بود، پیشرفت مان ضعیف تر و در بعضی مواقع هم متوقف گردید.
رئیس یازدهمین کنگره کشوری سوختگی تصریح کرد: از فعالیت های بعضی از دوستان در مراکز مختلف آگاه هستم و می دانم که آنها در تلاشی مضاعف کوشیده اند تا حرکت رو به جلو را ادامه دهند اما ضمن تحسین عملکرد درخشان آنان باید عرض کنم حرکت های جزیره ای در دراز مدت امکان دارد نتیجه بخش نباشند.
وی با اشاره به اینکه برای تداوم این حرکت روبه رو جلو نیازمند همگرایی همه همکاران در سرتاسر کشور هستیم، اضافه کرد: در سال های گذشته کمیته کشوری سوختگی در فواصل زمانی نسبتا منظم و با حضور خیلی از صاحب نظران در وزارت بهداشت برگزار می شد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: در این جلسه ها خیلی از مسائل سوختگی مطرح و برای حل آنها تصمیم گیری می شد، بنابراین باور دارم احیای مجدد این کمیته ضروریست و در بهبود اوضاع فعلی مؤثر خواهد بود.
وی اظهار داشت: جامعه سوختگی کشور دارای هویت مستقل نیست و مرجعیت ندارد و ما حداکثر یک مرتبه در سال با برگزاری این کنگره دیده می شویم. ازاین رو پیشنهاد من اینست که تشکیل انجمن علمی سوختگی کشور در دستور کار قرار بگیرد.
رئیس یازدهمین کنگره کشوری سوختگی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۸۴ گروهی از همکاران در یک بیمارستان خصوصی که اغلب آنان در زمینه سوختگی فعال نبودند، انجمن علمی سوختگی را تشکیل دادند، اما در طول این سالها این انجمن هیچ گونه فعالیتی نداشته است.
منبع:

1401/12/01
12:12:56
5.0 / 5
584
تگهای خبر: آموزش , تخصص , كشور , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP