رئیس، نایب رییس و دبیر هیأت امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران انتخاب شدند

رئیس، نایب رییس و دبیر هیأت امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران انتخاب شدند

پی اچ پی و جی کوئری: در نشست هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران که بمنظور تعیین رئیس، نایب رییس و دبیر هیأت امنای بنیاد برگزار شد، اعلام گردید که تعداد خیرین حامی دانشگاه تهران در سال 1401 به بالای 1000 نفر رسیده است.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، اولین جلسه دوره سوم هیات امنای بنیاد عام المنفعه حامیان دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۱ با موضوع تعیین رییس هیأت امنا، نایب رییس و دبیر این بنیاد در تالار شهید سلیمانی دانشگاه تهران اجرا شد. در این نشست با رای اعضا قرار شد مانند دوره قبلی، ریاست هیأت امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران برعهده رییس دانشگاه تهران باشد.

دکتر عباس مصلی نژاد، استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی و مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی نژاد نیز به عنوان نایب رییس و دکتر محمود کمره ای، استاد دانشکدگان فنی به عنوان دبیر هیأت امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران انتخاب شدند.

دکتر ناصر غلامی، مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه تهران در این جلسه به تشریح رشد آماری تعداد خیرین حامی دانشگاه تهران پرداخت و اظهار داشت: تعداد خیرین دانشگاه در سال ۱۳۹۲ برابر ۳۲ نفر بود که این تعداد در سال ۱۴۰۱ تا حالا به بالای ۱۰۰۰ نفر رسیده است.

وی گزارشی از عملکرد مالی بنیاد حامیان دانشگاه تهران و تعهدات خیرین در سال ۱۴۰۱ ارائه کرد و بودجه پیشنهادی برای این بنیاد در سال ۱۴۰۲ نیز مورد بحث و تصویب قرار گرفت.

تامین منبع مالی برای اعطای "نشان عالی دانش" که به نخستین دوره آن در سال ۱۴۰۲ طی همکاری مشترک دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران اجرائی می شود، موضوع دیگری بود که در هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر سید محمد مقیمی، رییس دانشگاه تهران با اشاره برنامه اعطای سالانه نشان عالی دانش به ۱۲ چهره موثر در شش حوزه تخصصی علم، از حامیان دانشگاه تهران خواست تا این رویداد را مورد حمایت قرار دهند.

دکتر محمود کمره ای، دبیر هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران که عضو حقوقی شورای عالی "نشان عالی دانش" نیز است، اعلام نمود که این نشان مورد حمایت بنیاد حامیان قرار خواهد گرفت.

نشاط آفرینی در محیط دانشگاه و افزایش مشارکت دانشجویان در کارهای متنوع

دکتر مقیمی، رییس دانشگاه تهران نیز در بخش دیگر این جلسه، سیاست مدیریتی دانشگاه را ناظر بر نشاط آفرینی در محیط دانشگاه و افزایش مشارکت دانشجویان در کارهای متنوع دانشگاه عنوان نمود و اظهار داشت: برنامه و رویکرد ما این است که در دانشگاه تهران فضای با نشاط خصوصاً فضای اردویی را جدی بگیریم که در این جهت کمپ های مهارتی، تفریحی و اردویی را ظرفیت های در اختیار دانشگاه در جنوب و شمال کشور و همین طور در پردیس علم و فناوری شهید چمران در اشتهارد اجرائی خواهیم کرد.

معرفی فرصت های سرمایه گذاری و تجاری سازی ایده های دانشگاه، کیفیت خوابگاه های دانشجویی و پشتیبانی از دانشجویان مستعد، از موضوعات دیگری بود که در هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران عنوان شد.

احداث خوابگاه صد واحدی متاهلین به کمک یکی از حامیان دانشگاه تهران

دکتر علیرضا وجهی، معاون دانشگاه و رییس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران، در این جلسه با اشاره به این که خوابگاه های دانشگاه همیشه با حمایت خیرین تولید شده و برقرار مانده اند، اظهار داشت: خیرین امکانات بسیار خوبی برای دانشجویان فراهم نموده اند و دانشجویان از این حمایت ها آگاه هستند تا خود نیز در آینده حامی دانشگاه و دانشجویان باشند.

وی در ادامه از انجام مذاکرات برای راه اندازی خوابگاه صد واحدی متاهلین به کمک یکی از حامیان دانشگاه و تجهیز کتابخانه خوابگاه های دانشگاه تهران آگاهی داد و اضافه کرد: امسال شبکه حامیان خوابگاه های دانشگاه را ایجاد کردیم و اسفند ماه نیز تجلیل از حامیان خوابگاهی را در برنامه داریم.

معاون دانشگاه تهران با اعلان اینکه خیلی از خیرین کارآفرین هستند و دید اقتصادی خوبی دارند، گفت: ما نیاز داریم به دانشجویان خود مهارت بیاموزیم تا کارآفرین شوند و بدین سان با امیدآفرینی در دانشجویان، از اضطراب دانشجویان کاسته شود.

دکتر وجهی اشاره کرد: دانشگاه با داشتن سه ثروت دانشجو، فضای کافی و مناسب و خوشنامی و اعتبار، ظرفیت لازم برای کارآفرینی و خلق ثروت را دارد و خیرین در این خصوص می توانند یاریگر باشند.

دکتر علی مبینی دهکردی، معاون دانشگاه و رییس سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران نیز با اشاره به وجود ظرفیت های مختلف برای سرمایه گذاری خیرین در دانشگاه تهران، لابراتوار مرکزی دانشگاه را یکی از این فرصت ها دانست و اظهار داشت: تجهیز لابراتوار مرکزی جامع دانشگاه تهران وارد مرحله تجهیز نهایی شده است و می تواند نیازهای لابراتوار های کشور را در حوزه واردات و صادرات و تجهیزات آزمایشگاهی تامین کند و باتوجه به ظرفیت دانشگاه تهران بستر مناسبی برای سرمایه گذاری است.

در پایان این جلسه از دکتر حسن رحیمیان، عضو هیات علمی دانشکده زیست شناسی، دکتر پروانه آزمایش فرد، عضو هیات علمی بازنشسته دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی، دکتر مهرداد عالی پور، دانش آموخته دانشگاه تهران و دکتر بیتا جمشیدی کیا به عنوان یاریگران جدید بنیاد حامیان دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۱ تقدیر گردید.
1401/11/28
13:08:54
5.0 / 5
607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲