دهقانی فیروزآبادی خبر داد

همکاری با وزارت نفت برای ساخت ۱۵ قلم تجهیزات گلوگاهی نفت

همکاری با وزارت نفت برای ساخت ۱۵ قلم تجهیزات گلوگاهی نفت

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری ضمن اشاره به امضای توافق نامه با وزارت نفت، اظهار داشت:  این توافق نامه همکاری در جهت بومی سازی و تولید داخل و دستیابی به ۱۵ قلم از تجهیزات گلوگاهی است که ۲ میلیارد دلار ارزش دارد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی در مراسم انعقاد توافق نامه با وزارت نفت در زمینه بومی سازی تجهیزات و فناوری های گلوگاهی صنعت نفت، این وزارت خانه را در استفاده از کارگروه بار اول برای تولید داخل، رتبه اول دانست و اضافه کرد: حضور مجدانه دکتر جواد اوجی، وزیر نفت در عرصه های فناورانه این پیام را می دهد که بزرگترین مجموعه صنعتی کشور عزم کرده است تا به حوزه های فناورانه ورود کند.
معاون علمی رئیس جمهوری انعقاد این تفاهمنامه را نخستین پیمان همکاری کلان میان زیست بوم فناوری کشور و وزارت نفت عنوان نمود و اظهار داشت: این توافق نامه همکاری در جهت بومی سازی و تولید داخل و دستیابی به ۱۵ قلم از تجهیزات گلوگاهی است که ۲ میلیارد دلار ارزش دارد.
وی تاکید کرد: این یک بازار غیر قابل مقایسه ای است که تابحال بوجود آمده است.
دهقانی فیروزآبادی افزود: وزارت نفت با تمام توان پای کار است و پس از آن باید دو بخش دیگر یعنی شبکه شرکتهای دانش بنیان و دیگری شبکه سیستم تأمین مالی کشور تکمیل شوند تا محصولات مورد نظر بومی سازی شوند.
وی اظهار داشت: این بازار آنقدر جذاب است که همه کسانی که باور به توان خود دارند، این میدان در اختیار آنها است. در سالهای گذشته به لحاظ کیفی شرکتهای دانش بنیان خوبی داشتیم و تعداد شرکت ها خیلی مهم است و امیدواریم این زیست بوم شکل بگیرد.
معاون علمی رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: ما در سالهای قبل به کمیت خوب و تعداد شرکتهای دانش بنیان رسیده ایم که این کمی سازی برای توسعه زیست بوم شکل گرفته است، ولی در مراحل بعد ما به ابرشرکت هایی نیاز داریم که از تعداد بسیار زیادی شرکتهای بهره بردار تشکیل شده اند.
دهقانی فیروزآبادی اظهار داشت: با نگاهی به شرکتهای بزرگ دنیا متوجه می شویم که شرکتهای بسیار زیادی ندارند، اما در هر کشور حداکثر ۱۰ شرکت بزرگ که نماد تکنولوژی هستند، وجود دارد و امیدواریم در کشور خودمان هم شاهد حضور این شرکتهای بزرگ باشیم.1401/11/20
13:16:22
5.0 / 5
445
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱