رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران:

زیرساخت های شهر علم شهید سلیمانی آماده شده

زیرساخت های شهر علم شهید سلیمانی آماده شده

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه زیرساخت های «شهر علم شهید سلیمانی» آماده شده و امیدوار هستم به زودی در این عرصه به سوددهی برسیم، اظهار داشت: در نظر داریم 500 شرکت استارت آپی را در آنجا مستقر نماییم. در پژوهش نیز نگاهمان، علم نافع و پژوهش های کاربردی است و درحال شاخص گذاری در این عرصه هستیم.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر حسین قناعتی در بیست و هشتمین سالگرد تاسیس مرکز پژوهش های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران و مجمع عمومی این مرکز، حضور در جمع دانشجویان نخبه به عنوان سرنوشت سازان کشور را مغتنم دانست و اظهار داشت: شما می توانید تغییرات بزرگی در کشور ایجاد کنید.
وی ادامه داد: کشور ما سابقه بسیار درخشانی در تمامی شاخه های علوم همچون طب دارد. رازی و ابوعلی سینا بزرگانی هستند که کتب و دست نوشته هایشان سال ها مبنای طب در دنیا بوده است. وقتی این افتخارات ملی را داریم، بر ما الزام و التزام است تا راه آنها را ادامه دهیم و این کار نیازمند شناخت شرایط زمان و مکان است.
قناعتی، تفکر خلاق و به روز بودن را مهم خواند و اظهار داشت: درک شرایط زمان، درست اندیشیدن و به روز بودن خیلی مهم است و البته این به مفهوم نفی گذشته و بی توجهی به آن نیست. در ژاپن با وجود رشد بسیار عالی در علم و تکنولوژی، به سنت ها، اصول اخلاقی و احترام به بزرگان نیز همچنان پایبند هستند. به روز بودن به این مفهوم نیست که فرهنگ بسیار غنی ایرانی و اسلامی خودرا فراموش نماییم. در حوزه علوم باید به روز باشیم و آخرین تکنولوژی ها را به کار بگیریم.
رییس دانشگاه، مدیریت را امری دشوار و نیازمند دانش، تجربه و نگاه جامع دانست و اظهار داشت: مدیریت در پژوهش و بطور کلی مدیریت، نیازمند هوشمندی و اشراف علمی است. مدیریت مقوله ای بسیار دشوار است و باید با نگاه تیمی و دانش فراوان همراه باشد.
وی عدم قطعیت را یکی از مداخلات مهم در مدیریت دانست و تصریح کرد: درست هنگامی که سازمان جهانی بهداشت، کارگروهی برای ریشه کنی فقر، بیسوادی و دستیابی به برابری بوجود آورده بود، کرونا تمامی این برنامه ریزی را بر هم ریخت و الان برآوردها نشان دهنده آنست که مشکلات اقتصادی در سالهای آینده، معادلات جهان را برهم می ریزد.
قناعتی، بر ضرورت برنامه محوری تصریح کرد و اظهار داشت: برای دستیابی به موفقیت باید برنامه محور باشیم و افق ها و برندهای آینده را بشناسیم و بدانیم در دنیا برای آینده پزشکی چه برنامه ریزی هایی شده است. به روز باشید، به مسیر خود اشراف داشته باشید و برنامه های استارت آپی خودرا برمبنای دانش پایه ریزی کنید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اظهار امیدواری برای ادامه فعالیتهای خوب در مرکز پژوهش های علمی دانشجویان، اضافه کرد: امیدوار هستم این روال خوبی که جریان داشته، ادامه یابد و شاهد فعالیتهای خوب و موفقیت دانشجویان در این مرکز باشیم.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، وی همین طور حرکت برنامه محور را سرلوحه اقدامات حوزه ریاست این دانشگاه عنوان و اظهار نمود: زیرساخت های «شهر علم شهید سلیمانی» آماده شده و امیدوار هستم به زودی در این عرصه به سوددهی برسیم. در نظر داریم ۵۰۰ شرکت استارت آپی را در آنجا مستقر نماییم. در پژوهش نیز نگاهمان، علم نافع و پژوهش های کاربردی است و درحال شاخص گذاری در این عرصه هستیم. (از سال قبل شهر علم شهید سلیمانی به وسعت ۱۷ هکتار در منطقه یافت آباد تهران درحال تاسیس است).
قناعتی در آخر از دانشجویان خواست تا "نگاهشان امیدوارانه باشد" و تصریح کرد: در وضعیت بسیار سختی، کشور حفظ شد و جنگ در کشور مدیریت شد. حالا زمان آن رسیده که با نگاه امیدوارانه برای رشد دانشگاه و کشور فعالیت نماییم.1401/11/12
09:06:15
5.0 / 5
474
تگهای خبر: تكنولوژی , شركت , كاربر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵