گردش مالی ۲۰ هزار میلیاردی پارک فناوری پردیس طی سال قبل

گردش مالی ۲۰ هزار میلیاردی پارک فناوری پردیس طی سال قبل

پی اچ پی و جی کوئری: به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه اعتبارات این پارک نصف بودجه دانشگاه تهران است، اظهار داشت: میزان فروش شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس طی سال قبل ۲۰ هزار میلیاردریال بوده است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، مهدی صفاری نیا در نشست خبری امروز که در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه اینوتکس با اشاره به اینکه طی ۱۰ سال قبل نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس تبدیل به یک رویداد فناوری متفاوت شده است، اضافه کرد: همچنان که زیست بوم فناوری و نوآوری درحال رشد است، این رویداد هم توسعه می یابد و به دنبال انعکاس دغدغه و دستاوردهای اکوسیستم زیست بوم نوآوری است.
صفاری نیا هدف سه گانه اینوتکس را "همکاری و مشارکت بازیگران زیست بوم"، "جذب سرمایه برای استارت آپ ها" و "تولید محتوای آموزشی" ذکر و اظهار نمود: برای تحقق این اهداف، ۵۰ صندوق پژوهش و فناوری برای جذب سرمایه استارت آپ ها و شرکتهای دانش بنیان بوجود آمده اند، ضمن آنکه در برگزاری نمایشگاه اینوتکس تلاش شده تا با حضور سرمایه گذاران باشد و از طرفی استارت آپ ها طرح های خویش را در حضور این سرمایه گذاران عرضه می کنند. بر این اساس اینوتکس فرصت مناسبی برای جذب سرمایه برای استارت آپ ها خواهد بود.
وی به بیان جزئیات برگزاری رویدادهای اینوتکس پرداخت و خاطرنشان کرد: در این رویداد تلاش می شود با برگزاری رویدادهایی، یافته های افراد خبره به استارت آپ ها عرضه شود.
رییس پارک فناوری پردیس با تکیه بر این که مأموریت جدید معاونت علمی، توسعه اقتصاد دانش بنیان است، اظهار نمود: در این خصوص تلاش می شود با دعوت از کارآفرینان بزرگ کشور و فناوران به توسعه اقتصاد دانش بنیان کمک کنیم؛ چون که حضور استارت آپ ها و شرکتهای دانش بنیان در رویداد اینوتکس فرصتی را فراهم می آورد که در حوزه های اقتصادی کشور ورود کنند و صنایع بزرگ از این ظرفیت ها بهره ببرند؛ به این واسطه توسعه اقتصادی کشور رقم می خورد.
وی از برگزاری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ در ناحیه نوآوری پردیس در اردیبهشت ۱۴۰۲ به مدت ۴ روز اطلاع داد.
صفاری نیا به بودجه پارک فناوری پردیس اشاره و تصریح کرد: بودجه پارک نصف بودجه دانشگاه تهران هم نیست، اما با این وجود توانستیم طی یک سال قبل ۲۰ برابر بودجه ای را که دولت در اختیار پارک قرار داده، به واسطه فعالیت شرکتهای بخش خصوصی، کسب و صرف شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ ها نماییم.
وی فروش شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس طی سال قبل را ۲۰ هزار میلیاردریال ذکر کرد و خاطرنشان کرد: فاز ۵ پارک فناوری پردیس درحال توسعه است و بنا داریم با کمک دولت و مجلس بر مشکلات فائق آییم تا ناحیه نوآوری پردیس توسعه یابد.1401/11/10
09:18:59
5.0 / 5
457
تگهای خبر: آموزش , بازی , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP