ایرانسل نشان پیشتاز اقتصاد ایران را از معاون اول دریافت کرد

ایرانسل نشان پیشتاز اقتصاد ایران را از معاون اول دریافت کرد

پی اچ پی و جی کوئری: ایرانسل تندیس و لوح تقدیر پیشتاز اقتصاد ایران را از معاون اول رییس جمهوری دریافت کرد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از روابط عمومی ایرانسل، نخستین آیین تجلیل از فعالان پیشتاز اقتصاد ایران و رونمایی از سامانه تشخیص و تشویق فعالان اقتصادی قانونمند و خوش حساب (تراز)، با عنوان «رسم درستکاری»، در سالن اصلی مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران اجرا شد. در این مراسم، که بامداد روز گذشته ۳ بهمن ۱۴۰۱، همزمان با سالروز میلاد حضرت امام باقر (ع) برگزار شد، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی معاون اول رییس جمهوری، دکتر احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، دکتر داوود منظور رییس سازمان امور مالیاتی کشور، دکتر محمد رضوانی فر معاون وزیر و رییس کل گمرک ایران، تعدادی از مدیران دولتی، شماری از فعالان اقتصادی کشور و اصحاب رسانه حضور داشتند.
دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، در این مراسم، اولین تندیس و لوح تقدیر پیشتاز اقتصاد ایران از نظر شفافیت، قانونمندی و خوش حسابی مالیاتی را به عنوان تنها شرکت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، از معاون اول رییس جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی دریافت کرد. در این لوح تقدیر، دریافت رتبه برتر توسط ایرانسل، نشان درستکاری، شایستگی و کوشش های خستگی ناپذیر مدیرعامل و کارکنان ایرانسل عنوان شده و خطاب به دکتر عباسی آرند، اظهار امیدواری شده است تا دیگر فعالان اقتصادی نیز تلاش کنند به این تراز از شفافیت و قانون مداری برسند، خودرا با بنگاه های برتر تراز کنند و در جمع راهبران اقتصادی کشور قرار گیرند.
در این مراسم که حبیب فرجام، قائم مقام معاون مالی ایرانسل نیز در آن حضور داشت، نشان پیشتاز اقتصاد ایران به ۱۰ شرکت تعلق گرفت که بعد از ایرانسل، شرکت های سیناژن، فولاد مبارکه، فولاد ویان، دارو پخش، شرکت ملی صنایع مس، صنعت غذایی کوروش، پتروشیمی خراسان، گروه صنعتی انتخاب و شیشه کاوه فلوت، دیگر شرکت هایی بودند که برمبنای ارزیابی های تخصصی انجام شده در مجموعه وزارت اقتصاد، به عنوان شرکت های پیشتاز اقتصاد ایران شناخته شدند و از آنها با اهدای تندیس و لوح، تقدیر گردید. معاون اول رییس حمهوری در این مراسم طی سخنانی، با اعلان اینکه امروز بزرگترین مشکل ما نه تحریم ها است، نه مسائل مالی و…، تاکید کرد: مشکل اساسی ما این است که از قبل از انقلاب تا کنون، نتوانسته ایم بخش خصوصی را به خوبی تقویت نماییم. مخبر اضافه کرد: هر جا مردم را به میدان آوردیم، مشکلات حل شده است، ولی در اقتصاد، هنوز موفق به این کار نشده ایم. مقام معظم رهبری اصل ۴۴ را برای ورود و پشتیبانی از بخش خصوصی مطرح نمودند، اما متأسفانه در اجرا و نیز در رفتار و پشتیبانی بعد از واگذاری ها، اشتباه شده و خوب عمل نشده است. وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در سخنان خود اشاره کرد: تا کنون نظام تشویق مالیاتی کشور، به نفع خوش حسابان و قانون مداران نبوده و بالعکس، به نفع قانون شکنان بوده است و ما باید این روند را تغییر دهیم. خاندوزی با اعلان اینکه مؤدی خوش حساب، باید قدر ببیند و بر صدر بنشیند، با تکیه بر روال دولت در اعتماد به خوداظهاری مالیاتی، از تعیین فاکتورهای جدید ارزیابی مؤدیان مالیاتی و تشکیل دفتر ویژه جدید در این خصوص آگاهی داد. رییس سازمان امور مالیاتی هم در این مراسم اظهار داشت: رویکرد ما در این دوره، تعامل حداکثری با جامعه مؤدیان است و تلاش می نماییم که دیوار موجود بین سازمان و مؤدیان را برداریم. منظور اضافه کرد: معتقدیم که نظام مالیاتی، به شکلی شریک فعالیت اقتصادیست و به همت فعالان اقتصادی در افزایش تولید ملی و اشتغال آفرینی، کمک می نماید. رییس کل گمرک ایران هم در این مراسم اظهار امیدواری کرد رونمایی از سامانه تراز، موجب تشویق مؤدیان و تشویق آنها به تطبیق بیشتر با سازوکارهای نوین شود. رضوانی فر اظهار داشت: قبل از این، مجموعه ای از تسهیل گری ها را در گمرک داشتیم و با رونمایی امروز، می خواهیم بسته حمایتی ویژه ای را دراین زمینه تعریف نماییم.


منبع:

1401/11/05
13:11:28
5.0 / 5
489
تگهای خبر: ارتباطات , تخصص , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱