دهقانی در بازدید از نمایشگاه توانمندی های فناوری بانوان ایرانی:

بانوان فناور تسهیلات 5000 میلیون ریالی دریافت می کنند

بانوان فناور تسهیلات 5000 میلیون ریالی دریافت می کنند

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری در نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی با اشاره به اینکه بانوان فناور تسهیلات 5000 میلیون ریالی دریافت می کنند، اظهار داشت: این آمادگی را داریم که اگر این مبلغ در راه توسعه و فناوری کشور قرار گیرد، آنرا بصورت بلاعوض به این افراد تقدیم نماییم.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی، اظهار داشت: این ها افرادی هستند که توان و استعداد دارند و می توانند در هر کشوری حضور داشته باشند، ولی ایستاده اند و به کشورشان خدمت می کنند.
وی افزود: نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی واقعا نمایشگاه جذابی است، مخصوصاً از این جهت که متمرکز بر شرکت هایی است که بانوان آنرا تاسیس کرده اند و این مساله برای ما شیرینی خاصی دارد. کاش زمان کمی بیشتر بود و اگر خبر برگزاری این رویداد زودتر از پایانش توسط رسانه ها برسد، دعوت می کنم تشریف بیاورند و از نزدیک دستاوردها را ببینند.
رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به بانوانی که تحصیل و کار می کنند، افزود: آنها در زمینه نوآوری موثر هستند، محصولاتی را ساخته اند که تعدادی از این محصولات همگام با دانش روز دنیا است. افتخار و حس خوبی داریم که بتوانیم به این حوزه کمک نماییم.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری افزود: همه محصولات جالب هستند، ولی شخصاً به حوزه ماشین آلات کشاورزی علاقه دارم. کشور ما به اقتصاد دانش بنیان حوزه کشاورزی کمتر توجه کرده است. کشاورزی یکی از با اهمیت ترین نیازها و همین طور تازه ترین سرمایه های صنایع کشور است، ولی متاسفانه نفوذ فناوری در آن خیلی کم بوده است.
دهقانی فیروزآبادی در پاسخ به این که کدام محصول غرفه های دانش بنیان برای شما حیرت انگیز بود، اظهار داشت: ما که در این زیست بوم حضور داریم، از چیزی تعجب نمی نماییم. چیزی که برای من حیرت انگیز و بیشتر خوشحال کننده است، این هست که این افراد و گروه هایی که خانم هستند و کارهای درون خانه را هم بر عهده دارند و ممکنست درگیر مسایل دیگری نیز باشند، اینقدر محکم ایستاده اند و کار را انجام می دهند.
وی افزود: با اهمیت ترین چیزی که تعجب بینندگان این جمع را برمی انگیزد، همت و غیرت این افراد است.
دهقانی فیروزآبادی اشاره کرد: معاونت علمی ریاست جمهوری تسهیلاتی دارد که در اختیار شرکتها برای توسعه قرار می دهد. برای فعالان نوآوری و فناوری که در این نمایشگاه حضور دارند، از محل تسهیلاتی که با همکاری موسسه قرض الحسنه مالی و اعتباری مهر در نظر گرفتیم، ۶۷ وام قرض الحسنه ۵۰۰۰ میلیون ریالی با بازپرداخت دو ساله در نظر گرفته ایم.
وی اشاره کرد: این آمادگی را داریم که اگر این مبلغ در راه توسعه و فناوری کشور قرار گیرد، آنرا بصورت بلاعوض به این افراد تقدیم نماییم.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی در زمینه های مختلفی همچون برق و الکترونیک، تجهیزات پزشکی، فناوری و تکنولوژی، مراکز نوآوری شتاب دهی و مشاغل خانگی را به معرض نمایش گذاشته است. تعداد خیلی از بانوان راه یافته به این نمایشگاه در حیطه اقتصادی و کارآفرینی فعالیت دارند و دستاوردهای آنها در تمامی حوزه ها به معرض نمایش گذاشته شده است و مراجعه کنندگان می توانند در سه بخش از این محصولات بازدید نمایند.
میهمانان ۴۰ کشور دنیا همچون سریلانکا، استرالیا، ژاپن، چین، تایلند، پاکستان، کامرون و صربستان و... که به عنوان شرکت کنندگان در اولین کنگره بین المللی بانوان موثر در ایران حضور دارند نیز از این نمایشگاه بازدید کرده اند و در بین مدعوین خارجی، نمایندگان مجلس، رؤسای دانشگاه ها و رؤسای انجمن های ۲۸ کشور نیز حضور دارند.
منبع:

1401/11/02
14:11:33
5.0 / 5
480
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دوستان پی اچ پی و جی كوئری