موفقیت محققان در ساخت دستگاهی برای اختلاط یکنواخت مواد با یکدیگر

موفقیت محققان در ساخت دستگاهی برای اختلاط یکنواخت مواد با یکدیگر

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، محققان یکی از شرکتهای فناور دستگاهی را برای اختلاط یکنواخت و سریع موادی همچون پلیمرها و چسب ها با یکدیگر و یا با نانوذرات معدنی یا آلی به تولید رساندند که به قول آنها این محصول در صنایع دارویی و سوخت های جامد به کار می آید.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، یکی از شرکتهای فناور دستگاه نیدر یا خمیرساز برای اختلاط مؤثر و سریع مواد ویسکوز مانند پلیمرها، چسب ها، رزین ها با یکدیگر و یا با نانوذرات معدنی یا آلی و همینطور پودرهای آلی و معدنی تولید و به بازار عرضه نموده است.
عملکرد دستگاه نیدر در مقایسه با دیگر دستگاههای مشابه مانند اکسترودرها بسیار بهتر بوده و عملیات اختلاط را با وارد کردن کمترین تنش به مواد، در کوتاه ترین زمان و با بالاترین راندمان انجام می دهد تا علاوه بر پیشگیری از تخریب مواد، اختلاطی کاملا یکنواخت و کامل را عرضه خواهد کرد.
فناوری نیدر برای تولید آلیاژهای پلیمری، کامپوزیت ها و همچون نانوکامپوزیت ها قابل استفاده بوده و این دستگاه می تواند ذرات جامد را تا سایز ذرات اولیه تقلیل دهد و سپس وارد شبکه کامپوزیت یا کامپاند کند.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، نیدرهای تولیدی این شرکت فناور در دو نوع متقارن و غیرمتقارن طراحی و ساخته شده اند. گیربکس همزمان دوار و رفت و برگشتی، شفت مرکزی، مارپیچ های اختلاط، مارپیچ های پیشران، پوسته زون های اول، دوم و سوم، اکسترودر پیشران تک ماردون و هد بخش های اصلی تشکیل دهنده دستگاه نیدر ساخته شده در این شرکت است و از آن برای تولید نانوکامپوزیت ها، تولید آلیاژهای پلیمری مهندسی، تولید مستربچ های پلیمری، تولید کامپاندهای زیست تخریب پذیر، تولید کامپاند کاغذ سنگی، تولید خمیرهای مورد استفاده جهت تولید آندهای کربنی در صنعت آلومینیوم، راکتور واکنش های ناهمگن شامل فازهای خمیر، گاز، جامد، تولید کودهای شیمیایی نانو ساختار، تولید خوراک دام نانو ساختار، تولید خمیرهای نانو ساختار در صنایع دارویی و بهداشتی و تولید سوخت های جامد قابل استفاده می باشد.
این شرکت فناور در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت دارد و بومی سازی دانش فنی، طراحی و ساخت دستگاههای نیدر متقارن و همینطور طراحی و ساخت دستگاه نیدر غیرمتقارن از مهم ترین فعالیتهای این شرکت به حساب می آید.
منبع:

1401/10/18
14:08:02
5.0 / 5
450
تگهای خبر: تولید , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP