معاون پژوهشی وزیر علوم:

۱۲۰ قطب علمی مساله حل نکن در کشور داریم

۱۲۰ قطب علمی مساله حل نکن در کشور داریم

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه نظام حل مساله در وزارت علوم پا نگرفته است، اظهار داشت: 120 قطب علمی در کشور داریم که مساله حل کن نیستند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا دکتر پیمان صالحی در آخرین روز از اجلاس دو روزه رؤسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری که در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، با اشاره به تجربیات معاونت علمی ریاست جمهوری، اضافه کرد: در آن زمان ۶۲۰۰ شرکت دانش بنیان به وجود آمده بود و در هر جا نیازی در کشور احساس می شد، ما برای حل مسائل به این شرکتها مراجعه می کردیم.
وی افزود: دراین زمینه ما کوشیدیم یک نظام حل مساله سریع در زمینه های تخصصی ایجاد نماییم و با مکانیسم هایی که در اختیار داشتیم؛ مبادرت به حل مسائل کشور با محوریت شرکت های دانش بنیان می کردیم.
صالحی افزود: ولی یکی از چالش های ما در وزارت علوم پا نگرفتن نظام حل مساله است.
معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلان اینکه هم اکنون ۱۲۰ قطب علمی در کشور داریم که مساله حل کن نیستند، تصریح کرد: بدین جهت پیشنهاد می شود که برای ایجاد قطب های علمی و یا پردیس فناوری ابتدا برآوردی از میزان اعتبارات مالی آن صورت گیرد.
وی افزود: همین طور پیشنهاد می شود برای ایجاد این قطب ها عامل مالی نیز به آن اضافه شود. هم اکنون در همه استانهای کشور صندوق پژوهش و فناوری به وجود آمده است و می توان از ظرفیت آنها در این عرصه بهره برد.1401/10/17
11:02:22
5.0 / 5
522
تگهای خبر: تخصص , شركت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲