تولید تسمه های صنعتی از طرف دانش بنیان ها

تولید تسمه های صنعتی از طرف دانش بنیان ها

پی اچ پی و جی کوئری: تسمه های صنعتی محصولات یکی از شرکت های دانش بنیان است که با تولید آن نیاز کشور را مرتفع کرده است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، داود رضاوند، عضو هیات مدیره این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: یکی از با اهمیت ترین تسمه های مورد استفاده در صنعت، تسمه پروانه است. تسمه های «وی» شکل جزو تسمه های انتقال نیرو یا انتقال قدرت هستند و ما سعی کردیم با بومی سازی این تجهیزات، نیاز کشور به این محصول را تامین نماییم.
وی وظیفه تسمه های صنعتی را انتقال قدرت موتور ازطریق یک پولی به قسمت دیگر عنوان نمود و اضافه کرد: تسمه های «وی» شکل در بیشتر صنایع سبک و سنگین کاربرد داشته و جنس تسمه های «وی» شکل، از لاستیک و نخ بوده و سطح مقطع آن به شکل ذوزنقه است.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، رضاوند با اشاره به اینکه تسمه های «وی» شکل روکش دار ساده در ماشین آلات کشاورزی به سبب ارزان و در دسترس بودن مورد استفاده قرار می گیرد، اشاره کرد: بطور معمول تسمه های «وی» شکل در مقابل حرارت و روغن و الکتریسیته ساکن مقاوم بوده و قابلیت قرارگیری دور پولی های کوچک را دارد و موجب می شود تسمه به خوبی به فولی چنگ بزند و چسبندگی بیشتری دارد. تسمه های «وی» شکل دنده دار منعطف بوده و دارای عمر بیشتر و حرکت کمتر است. به سبب افزایش قدرت تسمه و افزایش کشش یکنواختی در سراسر تسمه آنها به یکدیگر وصل می شوند.
عضو هیات مدیره این شرکت دانش بنیان توضیح داد: تولید تسمه در داخل کشور سبب شده تا نیاز کشور با هزینه کمتر برطرف شود و از طرف دیگر صرفه جویی ارزی قابل توجهی رخ دهد. تولید تسمه های صنعتی در داخل کشور منجر به ایجاد ده ها فرصت شغلی نیز شده است.
منبع:

1401/10/09
13:39:39
5.0 / 5
538
تگهای خبر: تولید , شركت , كاربر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴