با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی منتشر شد؛

فراخوان طراحی و ساخت الکترود ثبت سیگنال مغز

فراخوان طراحی و ساخت الکترود ثبت سیگنال مغز

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، سی ودومین فراخوان پژوهشی با عنوان «الکترود ثبت سیگنال مغز» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به پیشنهاد یک تیم پژوهشی از دانشگاه صنعتی سجاد منتشر گردید.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، استریوالکتروانسفالوگرافی (SEEG) یک روش جراحی کم تهاجمی است که برای شناسایی مناطقی از مغز استفاده می شود که منشاء تشنج های صرع هستند. در طول (SEEG) جراحان مغز و اعصاب سیم های نازکی به نام الکترود را مستقیما در مغز قرار می دهند. سپس بیماران برای تعیین دقیق منبع تشنج تحت نظارت قرار می گیرند.

در این روش که نخستین بار در نیمه دوم قرن بیستم در فرانسه معرفی شده است، الکترودها فعالیت الکتریکی مغز را در طول تشنج ثبت می کنند و فعالیت مغز برای یافتن الگوها و تعیین منشا تشنج به دقت بررسی می شود. این سازه همینطور برای درمان سایر اختلالات عصبی همچون اختلال خواب، اختلال کارکردی مغز(اضطراب، افسردگی و...)، پارکینسون، کمر درد و همینطور کمک به تشخیص مرگ مغزی قابل استفاده می باشد.

هدف اصلی این طرح، ساخت "الکترود ثبت سیگنال مغز" با قطر کمتر از قطر میانگین جهانی (میانگین جهانی ۸۰۰ میکرومتر) است، اما هدف ساخت الکترود با قطر کنتاکت (صفحات مماس کمتر از ۷۸۰ میکرومتر است) و استفاده از مواد اولیه با هزینه کم و در نهایت سیگنال مطلوب است.

مشارکت در اکتساب فناوری این طرح و عرضه پروپوزال در چارچوب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است. پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این اکتساب فناوری داشته باشد، انتخاب و بعنوان «مشارکت کننده» برای مذاکرات تکمیلی به هسته پژوهشی متقاضی معرفی خواهد شد.

علاقه مندان می توانند تا پنجم دیماه سال جاری پروپوزال خودرا در چارچوب Word بوسیله سامانه غزال ارسال کنند و جهت ارتباط با کارگزاری امیرکبیر با شماره های ۸۶۰۱۳۸۶۲-۰۲۱ تماس بگیرند.

 


منبع:

1401/09/17
23:31:36
5.0 / 5
466
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵