رونمایی ۱۲ محصول دانش بنیان در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی

رونمایی ۱۲ محصول دانش بنیان در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از شروع به کار نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی در روز ۱۹ آذرماه اطلاع داد و اظهار داشت: در این رویداد از ۱۲ محصول دانش بنیان رونمایی خواهد شد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر محمدحسین بهشتی، رئیس دهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت در نشست خبری امروز سه شنبه، ۱۵ آذرماه با اشاره به اینکه دهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت همزمان با بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار برگزار می شود، اضافه کرد: این نمایشگاه از سال ۹۲ شروع به کار کرد و تابحال ۹ دوره آن برگزار شده و دهمین دوره آن از روز شنبه، ۱۹ تا ۲۲ آذرماه در محل نمایشگاه بین المللی برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه در این دوره از نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، ۲۹۶ شرکت در ۲۹۳ غرفه حضور دارند و بیشتر از ۹ هزار محصول را به نمایش می گذارند، اظهار نمود: در دوره نهم ۴۴۲ شرکت دانش بنیان حضور داشتند که ۱۸۷ میلیارد تومان حاصل فروش این شرکت ها بود و از این میزان فروش، ۵۷ میلیارد تومان آنرا معاونت علمی و فناوری بعنوان یارانه پرداخت کرده است.
به گفته این مقام مسؤول، در دوره نهم میزان یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از خروج ارز با تولید محصولات دانش بنیان و فروش آنها به دانشگاه ها و پژوهشگاه ها جلوگیری شده است.
بهشتی، فروش ۹ دوره قبلی نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت را بیشتر از ۱۳۳۰ میلیارد تومان ذکر کرد و خاطرنشان کرد: فراخوان دهمین دوره نمایشگاه تجهیزات از شهریور ماه سالجاری منتشر گردید و طی آن ۶۱۰ شرکت دانش بنیان و واحد فناور (۳۳۸ شرکت دانش بنیان، ۲۷۲ واحد فناور) اعلام آمادگی کردند که در نهایت ۲۹۶ شرکت با بیشتر از ۹ هزار محصول دانش بنیان در این نمایشگاه حاضر خواهند شد. ۵۰۰ محصول عرضه شده در این دوره از نمایشگاه در سطح یک فناوری هستند.
حمایت های معاونت علمی از محصولات دانش بنیان
رئیس دهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت ضمن اشاره به حمایت های معاونت علمی از نمایشگاه تجهیزات، توضیح داد: پرداخت بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی برپایه سطح بندی محصولات و حمایت معاونت از محصول سطح اول ۴۰ درصد، محصول سطح دوم ۲۵ درصد و سطح سوم ۱۰ درصد در نظر گرفته شده است.
وی عرضه تسهیلات لیزینگ به خریداران محصولات دانش بنیان را از دیگر حمایت های این معاونت نام برد و اضافه کرد: تسهیلات لیزینگ ۸ تا ۱۰ درصدی برای خریداران بخش خصوصی محصولات شرکتهای دانش بنیان، از راه خط اعتباری ۲۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی از جانب صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت می شود، ضمن آنکه برای تشویق شرکت ها به توسعه فعالیت هایشان ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد کم توسط صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت خواهد شد.
جایزه طراحی صنعتی
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، اعطای جایزه ایران را از دیگر بخش های نمایشگاه دهم تجهیزات آزمایشگاهی نام برد و اظهار داشت: از جانب مرکز طراحی ایران با همکاری معاونت علمی دومین دوره جایزه طراحی ایران در حوزه های "تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی"، "آموزش، ورزش و سرگرمی"، "صنایع دستی و بسته بندی"، "طراحی فضای نوآوری و فناوری" و "ماشین آلات صنعتی و تجهیزات کامپیوتر" برگزار می شود.
وی در مورد جزئیات این جایزه، اظهار نمود: در این دوره از جایزه ۱۰۸ طرح انتخاب شدند و در مرحله دوم داوری، ۵۹ طرح انتخاب شده و در نهایت مقرر است این جایزه به سه طراح صنعتی اعطا شود.
رونمایی از محصولات فناورانه
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، افزود: در این دوره از نمایشگاه از ۱۲ محصول دانش بنیان فناورانه رونمایی می شود.
وی خاطرنشان کرد: حضور انجمن ها و تشکل های دانشجویی و دانش آموزی با نمایش دستاوردهای فناورانه جوانان برای کسب آمادگی ورود به بازار در کنار شرکتهای دانش بنیان و فناور در جهت تجاری سازی محصولات از دیگر برنامه های جنبی این نمایشگاه به حساب می آید.1401/09/15
14:28:58
5.0 / 5
552
تگهای خبر: آموزش , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱