در حاشیه دیدار با نمایندگان صورت گرفت؛

تماس زارع پور با روستاییان درباره ی کیفیت اینترنت

تماس زارع پور با روستاییان درباره ی کیفیت اینترنت

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، وزیر ارتباطات اظهار داشت: میزان پوشش روستاهای کشور تا دهه فجر امسال به 95 درصد می رسد و تا سال آینده دیگر هیچ روستای بالای بیست خانواری بدون ارتباطِ با کیفیت در کشور نداریم.


دریافت 24 MB
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از مهر، عیسی زارع پور در کانال شخصی خود در یک پیامرسان داخلی نوشت: «مطابق هر هفته با برخی از نمایندگان مجلس جهت بررسی وضعیت ارتباطی روستاهای قرار گرفته در زمینه انتخابیه آنها جلسه داشتم و آقای محمد کعب عمیر نماینده محترم مردم شوش، حسین رئیسی نماینده مردم میناب، رودان، جاسک و سیریک، علی اصغر باقرزاده نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار، رمضان علی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا و خانم الهام آزاد نماینده مردم نائین، خور و بیابانک به طور جداگانه مهمانم بودند.
در بررسی هایی که از آخرین وضعیت ارتباطی این مناطق داشتم، برای اطمینان خاطر نمایندگان مردم و اطلاع دقیق تر، تماس هایی را با مردم این روستاها گرفتم و به عنوان وزیر ارتباطات نظر روستاییان عزیزمان را در مورد کیفیت ارتباطی آنها جویا شدم.
در یک مورد متوجه شدم که کیفیت ارتباطات تعدادی از روستاهای توریست پذیر شمال کشور به سبب افزایش حجم مسافران که حالا جزء در تعطیلات و روزهای آخر هفته، تقریباً در تمام طول هفته هم وجود دارد با تراکم تقاضا روبه رو شده و در نتیجه کیفیت ارتباطی آنها پایین آمده که تیم پابه رکاب توسعه ارتباطات روستایی را مامور کردم تا در هفته آتی به آن مناطق سفر کرده و پس از بازدید میدانی با قید فوریت نسبت به تدوین برنامه ای برای ارتقای کیفیت مناطق گردشگرپذیر شمال کشور اقدام نمایند.
همینطور باتوجه به حضور مردم در محل قرارگیری یادمان های دفاع مقدس و مسیرهای عبوری کاروان های راهیان نور که در سالهای اخیر با استقبال علاقمندان روبرو شده، از همکاران خواستم تا سریعاً نسبت به برقراری پوشش با کیفیت ارتباطی این مناطق چه از نظر تماس صوتی و چه از نظر دسترسی به اینترنت اقدام گردد.
توجه به مناطق روستایی و تامین زیرساخت لازم برای روستاییان عزیزمان از ابتدا جزو اولویت های دولت سیزدهم قرار داشت و از همین رو به کمک همکارانم در بخش توسعه ارتباطات روستایی، درحال اجرای برنامه ویژه ای برای ایجاد پوشش با کیفیت ارتباطی روستاهای سراسر کشور هستیم که تا حالا توانسته ایم، هشتاد و هفت درصد روستاهای بالای بیست خانوار کشور را به شبکه متصل نماییم.
در ادامه این مسیر و مطابق برنامه، میزان پوشش روستاهای کشور تا دهه فجر امسال به ۹۵ درصد می رسد و تا سال آینده دیگر هیچ روستای بالای بیست خانواری بدون ارتباطِ با کیفیت در کشور نداشته باشیم.
ان شاء الله»


منبع:

1401/08/22
23:35:32
5.0 / 5
525
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴