اجرای ۳ طرح پژوهشی حوزه علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی

اجرای ۳ طرح پژوهشی حوزه علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی

پی اچ پی و جی کوئری: اجرای 3 طرح پژوهشی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با هدف گسترش زیرساخت های نرم جهت ایجاد محصولات و خدمات کارآمد در زمینه علوم اجتماعی محاسباتی به پایان رسید.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، سه طرح محصول محور "ایجاد یک پلت فرم استخراج معنا یا نظرات از روی اظهارات کاربران با بهره گیری از روش های تشخیص موضع و تحلیل احساس هدفمند"، "توسعه سامانه برآورد گرایشات سیاسی کاربران فارسی زبان توئیتر" و "توسعه سامانه تحلیل محتوای فارسی بمنظور استخراج موضوع" به پایان رسیده و سرویس حاصل در حال نهایی سازی است.
به نقل از ستاد علوم شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری، وب خدمات مبتنی بر خروجی هر یک از پروژه ها قابل استفاده برای عموم است و فعال شدن آن متعاقبا بوسیله سایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.
در حال حاضر ۱۰ طرح پژوهشی علوم محاسباتی با رویکرد شناختی دیگر با هدف گسترش زمینه های تحقیقات بین رشته ای مشترک با علوم شناختی و توسعه بازارهای کارآمد برای ارائه خدمات و تولید محصولات در زمینه علوم شناختی در حال اجرا است.
این تعداد از طرح های تحقیقاتی علوم محاسباتی در امتداد پشتیبانی از تولید و تجاری سازی پروژه های دانش بنیان برای مساعدت با توسعه ملی پایدار ملی در زمینه شناختی در نتیجه برگزاری دو فراخوان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی مورد پذیرش نهایی قرار گرفته است.
این ستاد در این فراخوان ها از مراکز و گروههای دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه جمع آوری یا تحلیل داده های دیجیتال برای مشارکت در ایجاد زیرساخت های نرم، توسعه فناوری و تجاری سازی خدمات و تولید محصولات علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی برای ارائه ایده ها و طرح های پژوهشی و تحقیقاتی دعوت به همکاری کرده است که به مدد آن بتوان به درک بهتری از مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دست یافت.1401/08/21
09:47:11
5.0 / 5
535
تگهای خبر: تولید , خدمات , دیجیتال , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳