از سوی دادستانی مكزیك؛

مکزیک در مورد قانونی بودن خرید جاسوس افزار پگاسوس تحقیق می کند

مکزیک در مورد قانونی بودن خرید جاسوس افزار پگاسوس تحقیق می کند

پی اچ پی و جی کوئری: دفتر دادستان کل مکزیک روز یکشنبه اعلام نمود درحال بررسی نحوه خرید نرم افزار جاسوسی پگاسوس توسط دولت قبلی است.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از یواس نیوز با این بررسی مشخص می شود آیا این خرید بصورت قانونی انجام شده است یا خیر.
این دفتر در اطلاعیه ای به تحقیقات از دو نفر همچون یک مقام برجسته سابق در مورد استفاده از جاسوس افزار پگاسوس اشاره نمود. دولت فعلی مکزیک چند روز قبل جاسوسی از روزنامه نگاران یا منتقدان با بهره گیری از پگاسوس را تکذیب نمود.
جاسوس افزار پگاسوس متعلق به شرکت صهیونیستی NSO Group است که به طور معمول نرم افزارهای ساخت خودرا فقط به دولت ها یا سازمان های مجری قانون می فروشد.
قرار است روند خرید پگاسوس توسط دفتر دادستان کل قبلی با پرداخت ۴۵۷ میلیون پزو (۲۳ میلیون دلار) بررسی شود تا مشخص شود که آیا این کار با توجیه مناسب انجام شده و آیا در این راه از قوانین و تشریفات مناقصات عمومی پیروی شده است یا خیر.
در بیانیه دفتر دادستان کل مکزیک تصریح شده که مقامات قضائی شواهدی در خصوص «فروش غیرقانونی» پگاسوس توسط NSO مشاهده کرده اند. اما جزییات بیشتری دراین زمینه ارائه نشده است.


منبع:

1401/07/25
22:45:30
5.0 / 5
583
تگهای خبر: شركت , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴