وزیر بهداشت:

توجه به آینده تولید و صادرات باتوجه به فعالیت دانش بنیان ها از موضوعات راهبردی نظام سلامت است

توجه به آینده تولید و صادرات باتوجه به فعالیت دانش بنیان ها از موضوعات راهبردی نظام سلامت است

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، وزیر بهداشت با بیان اینکه توجه به آینده تولید و صادرات با عنایت به فعالیت دانش بنیان ها از موضوعات راهبردی کشور و نظام سلامت است، اظهار داشت: در بازدید از نمایشگاه فناوری نانو شاهد محصولات داخلی خوبی بودیم که نسبت به مشابه خارجی قیمت بسیار کمتری داشت.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو اعلام نمود: نشست کمیته سلامت سازمان همکاریهای شانگهای به ریاست جمهوری اسلامی ایران در کشور برگزار می گردد.
دکتر عین اللهی با بیان این خبر در سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو در محل نمایشگاه های بین المللی، اظهار داشت: بعد از عضویت دائمی ایران در سازمان همکاریهای شانگهای، ریاست کمیته سلامت این سازمان به عهده کشورمان قرار گرفته و در آینده نزدیک جلسه اعضای این کمیته با حضور وزرای بهداشت کشورهای عضو شانگهای در ایران برگزار می شود.
وی ادامه داد: علم پزشکی امروز بسیار پیشرفت کرده و همان گونه که روشهای فنی جدید در درمان به کارمی رود در استفاده از فناوری نانو در دارو هم شاهد دستاوردهای بسیاری هستیم.
وزیر بهداشت بیان داشت: پس از بحث تولید، کنترل کیفیت برای ارزیابی کارآمدی محصول اهمیت دارد و بدین منظور در سازمان غذا و دارو کمیته کنترل کیفیت با حضور استادان برجسته دانشگاه های علوم پزشکی کشور تشکیل شده تا بر روند تولید داروها نظارت داشته باشند.
دکتر عین اللهی افزود: اگر تولیدات دارویی و تجهیزات پزشکی داخلی، کیفیت لازم را داشته باشد، بطور قطع محصول ایرانی را به خارجی ترجیح می دهیم.
به گزارش وبدا، دکتر عین اللهی خاطرنشان کرد: عمده این محصولات توسط دانشمندان جوانان ایرانی ساخته شده اند که از آنان خواستیم نمایشگاهی از محصولاتشان را در حاشیه جلسه آتی کمیته سلامت شانگهای در ایران برگزار کنند.1401/07/14
12:49:37
5.0 / 5
424
تگهای خبر: آموزش , تولید , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵