بر اساس قانون جهش تولید دانش بنیان محقق می شود

توسعه برقی سازی حمل و نقل شهری برای کاهش مصرف سوخت در کشور

توسعه برقی سازی حمل و نقل شهری برای کاهش مصرف سوخت در کشور

پی اچ پی و جی کوئری: قانون جهش تولید دانش بنیان بمنظور کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا، ارتقای سلامت جامعه و تسریع پروسه برقی سازی قسمتی از حمل و نقل شهری، اقداماتی را در نظر گرفته است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، در سالهای اخیر و باتوجه به روند تحولات جهانی، نیاز است اقداماتی در راستای تامین زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه حمل و نقل برقی صورت گیرد. برقی سازی وسایل نقلیه در امتداد بهبود هوای کلان شهرها و کاهش مصرف سوخت از مطالبی است که در این قانون در دستور کار قرار گرفته است.
قانون جهش تولید دانش بنیان، قانونی می باشد که دستگاه های مرتبط زیادی را مخاطب خود قرار داده تا نه فقط در رفع چالش ها و توسعه شرکت های دانش بنیان و خلاق مشارکت داشته باشند، بلکه با بهره گیری از ظرفیت آنها به توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور کمک کنند.
در یکی از بخشنامه های این قانون آمده سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مکلف هستند بمنظور کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا، ارتقای سلامت جامعه و تسریع پروسه برقی سازی قسمتی از حمل و نقل شهری، نسبت به ارزیابی توانمندی، تسهیل فعالیت و عقد قرارداد ساخت با تولیدکنندگان داخلی اتوبوس، موتورسیکلت و خودرو های سواری برقی اقدام نمایند.
همین طور با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مشارکت شرکت های دانش بنیان نسبت به تشکیل زنجیره تامین داخلی و مشترک این محصولات و تنظیم اجرای مدلهای تامین مالی کسب وکار مناسب اقدام نمایند و با همکاری شهرداری ها و سایر دستگاهها، زیرساخت های لازم برای استفاده از این وسایل را فراهم آورند.
منبع:

1401/07/10
11:16:24
5.0 / 5
435
تگهای خبر: تولید , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳