غنی سازی خاک با کودهای زیستی با منشأ جلبک ها

غنی سازی خاک با کودهای زیستی با منشأ جلبک ها

پی اچ پی و جی کوئری: پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان با بهره گیری از جلبک ها کودهای زیستی را برای غنی سازی خاک معرفی کردند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، حمید دنیائی داریان، عضو هیات مدیره این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه برای سنتز و انتقال مواد مغذی در گیاه لازم است تا غنی سازی صورت گیرد، اظهار داشت: غنی سازی خاک در رفع آثار سوء عدم تعادل برخی از عناصر غذایی گیاه در خاک عمل می کند و در تنظیم فعالیت جذب آب مؤثر است.
وی افزود: جلبک ها نخستین زنجیره غذایی و مغذی ترین منبع غذای موجود در جهان هستند، جلبک ها حاوی بیشترین و قابل جذب ترین پروتئین گیاهی است که تمامی مواد شیمیایی قوی مؤثر یک گیاه مثل بتاکاروتن را داراست، بطوریکه بتاکاروتن حاصل از آنها تا ۱۰ برابر بیش از بتاکاروتن معمولی در مقابل سرطان مؤثر و برای بدن سودمند هستند و غنی سازی از این طریق صورت می گیرد.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، دنیائی اشاره کرد: بر این اساس جلبک ها در تغذیه دام، طیور و آبزیان و افزایش کیفیت محصول گوشت، نقش بسیار مؤثری دارند و در صنایع غذایی به عنوان مکمل های غذایی، در تهیه کود به عنوان منبع انرژی، در تهیه هیدروژن، در داروها، لوازم آرایشی و بهداشتی، در کنترل آلودگی ها و تصفیه فاضلاب ها به کار می روند.
به گفته ی ایشان، این محصول علاوه بر موارد فوق، صرفه جویی ارزی قابل توجهی در حوزه غنی سازی خاک دارد.
منبع:

1401/07/07
12:17:22
5.0 / 5
576
تگهای خبر: شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP