پایش هوشمندانه زمینهای کشاورزی با نرم افزار دانش بنیان

پایش هوشمندانه زمینهای کشاورزی با نرم افزار دانش بنیان

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، نرم افزاری با کمک فناوری ژئوماتیک طراحی و تولید شد که امکان بازدهی بیشتر برای تولید محصولات زراعی را برای کشاورزان فراهم نموده است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، این نرم افزار دستیار هوشمند کشاورزی با بهره گیری از هوش مصنوعی و بهره برداری از دانش کارشناسان کشاورزی، ابزاری فراهم نموده است تا با پایش مراحل کاشت، داشت و برداشت ارتقای راندمان، کاهش هزینه و افزایش میزان تولید، فروش محصول با قیمت واقعی، عملکرد مزرعه و درآمد بالاتری برای کشاورز فراهم گردد.
این نرم افزار با بهره گیری از فنون سنجش ازراه دور و تصاویر ماهواره ای امکان بازدهی بیشتر برای تولید محصولات زراعی را به کشاورزان می دهد. این محصول توسط یکی از شرکت های دانش بنیان و با حمایت گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده است.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، این محصول بوسیله یکپارچگی خدمات و تسهیل دسترسی به بازارهای مختلف بوسیله امکان خرید و فروش آنلاین، گامی مؤثر در تغییر کشاورزی معیشتی به کشاورزی صنعتی و سازگار با محیط زیست شمرده می شود.
نرم افزار "جالیزان" وضعیت مزرعه را از شروع کشت محصول تا بعد از برداشت بررسی می کند و اطلاعات طبقه بندی شده را با پیام ‍ های در حساب کاربری کشاورز که بر گوشی او نصب شده نظیر میزان سلامت محصول، مقدار سبزینگی، عملکرد آن و غیره را یادآور می شود.
منبع:

1401/06/29
12:09:38
5.0 / 5
580
تگهای خبر: آنلاین , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴