به همت مركز نوآوری و شتابدهی جهاددانشگاهی علوم پزشكی تهران؛

رویداد ایده بازار سلامت

رویداد ایده بازار سلامت

پی اچ پی و جی کوئری: مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران از برگزاری رویداد «ایده بازار سلامت» در آذرماه سال جاری آگاهی داد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، علیرضا عمومی با اشاره به برگزاری رویداد «ایده بازار سلامت» از طرف جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در ۹ آذرماه ۱۴۰۱ اظهار داشت: ایده پردازی، نخستین گام برای حل یک مشکل یا برطرف نمودن یک نیاز و ایده ساده ترین چاره ای است که آدمی برای حل یک مسأله یا نیاز، به آن فکر می کند؛ هرآنچه برای حل یک مسئله، به ذهن می رسد را ایده می گویند، صرف نظر از اینکه به چه میزان عملی، کاربردی و یا منطقی باشد. ایده بازار، فکر یا پیشنهاد جدید و با ارزشی است که هنوز تبدیل به محصول و یا کسب وکار نشده است.

وی با بیان اینکه از پوستر ایده بازار سلامت رونمایی گردید اضافه کرد: ایده بازار رویدادی است که به انسان های خلاق و طراح این مجال را می دهد که ایده های خودرا در معرض دید شرکت ها، سازمان ها، صنایع و سرمایه گذاران قرار دهند. بدین سبب شرکت در رویداد ایده بازار برای طراحان و ایده پردازان علاوه بر این که می تواند موجب شناسایی و شناساندن فرصت های شغلی و ارتباطی بسیار مفید باشد، می تواند در صورت برتری ایده ها نیز به فرصتی اقتصادی تبدیل گردد که در وهله اول بصورت دریافت جایزه و کمک هزینه تولید باشد و در ادامه جذب سرمایه از طرف تولیدکنندگان و دست اندرکاران را به همراه داشته باشد.

مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران افزود: ایده بازار زیست بومی دانش بنیان است که با نگرشی نوآورانه و خلاقانه و مطالعه به روزترین و کارآمدترین روش های توسعه کارآفرینی و افزایش ثروت ملی و سرمایه های اجتماعی اهتمام در ارائه و اجرای روش های بومی شده موثر در کشور دارد. رویداد ایده بازار سلامت زیست بومی دانش بنیان است که با نگرشی نوآورانه و خلاقانه و مطالعه به روزترین و کارآمدترین روش های توسعه کارآفرینی و افزایش ثروت ملی و سرمایه های اجتماعی اهتمام در ارائه و اجرای روش های بومی شده موثر در کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه رویداد ایده بازار دارای پنج بخش استارتاپ ویکند، غرفه نمایشگاه، کارگاه ها و نشست های علمی، پنل انتقال تجربه و غرفه سرمایه گذاری است اظهار داشت: مرکز نوآوری و شتابدهی منش سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در نظر دارد در محورهای زخم و ترمیم بافت، ارائه خدمات سلامت در منزل، زخم پوش های نوین، زخم دیابتیک، مدیریت اسکار، هوش مصنوعی، تله مدیسن و مراقبت سالمندی رویداد ایده بازار سلامت را برگزار کند و افرادی که دارای ایده در این عرصه ها هستند می توانند بصورت انفرادی یا گروهی در بخش استارتاپ ویکند ثبت نام کنند.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، عمومی تاکید کرد: افراد شرکت کننده از بامداد چهارشنبه ۹ آذرماه در یک محل گرد هم می آیند و ایده های خودرا مطرح می کنند. به کسانی که ایده دارند، ۶۰ ثانیه وقت داده می شود تا در مورد ایده خود صحبت کرده و ایده ها مورد داوری اولیه قرار گرفته می شوند. بعد از مطرح شدن هر کدام از این ایده ها، افراد شرکت کننده به یکی از این تیم ها جذب شده و در کنار یکدیگر زمینه تجاری سازی ایده مورد نظر را فراهم می کنند. تمامی این مراحل در ضمن سه روز به انجام می رسد و گردهمایی ساعت ۲۰ جمعه ۱۱ آذرماه تمام می شود. لازم به ذکراست که شرکت کنندگان در استارتاپ ویکند می توانند از مزیت شرکت رایگان در کارگاه2های این رویداد بهره گیرند.

جوایز نقدی برای تیم های اول تا سوم به ترتیب، ۳۰، ۲۰ و ۱۰ میلیون تومان؛ استقرار در مرکز نوآوری و شتابدهی؛ معرفی به سرمایه گذاران؛ بازاریابی و تبلیغات؛ تکمیل و تجاری سازی طرح ها؛ منتورینگ و مشاوره های تخصصی؛ ارائه گواهی نامه معتبر، همچون مزایای شرکت در رویداد «ایده بازار سلامت» عنوان شده است.منبع:

1401/06/26
10:40:45
5.0 / 5
601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳