در نخستین رویداد فناورانه صنعت ساختمان و مسكن مطرح شد

بحران عقب ماندگی در صنعتی سازی مسکن

بحران عقب ماندگی در صنعتی سازی مسکن

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان و فناوران صنعت ساختمان، فقدان ضوابط و معیارهای طراحی و تولید صنعتی مسکن و برنامه ریزی راهبردی را از موانع صنعتی سازی مسکن نام برد و اظهار داشت: کشور با بحران عقب ماندگی در این صنعت مواجه می باشد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، عبدالرضا نائینی در اولین رویداد فناورانه صنعت ساختمان و مسکن که در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد، با اشاره به اینکه فرصت کمی برای برگشت به رقابت پذیری مسکن در اختیار داریم، اضافه کرد: ما در راه بحران برای تحقق توسعه صنعتی سازی مسکن قرار داریم، ازاین رو اجرای طرح نهضت ملی مسکن را غنیمت می دانیم تا با تمام تلاش، اهداف این حوزه را محقق نماییم.
وی افزود: ساخت مسکن ارزانقیمت برای اقشار کم درآمد در طرح نهضت ملی مسکن یک اقدام شجاعانه است و اگر منابع آنرا تأمین نماییم، قادر خواهیم بود به نحو احسن طرح را اجرایی نماییم، ولی آنچه که به نظر می آید، تحقق این طرح دشوار است.
نائینی با اشاره به اینکه ما طرح مسکن مهر را از دست دادیم، ابراز امیدواری کرد که با همفکری هم فرصت نهضت ملی مسکن از دست نرود.
رئیس انجمن صنفی تولید کنندگان و فناوران صنعت ساختمان اجرای طرح های عظیم ملی را نیازمند عزم ملی، سرمایه گذاری و ساماندهی دانست و خاطرنشان کرد: در بخش ساخت و ساز، کشور با بحران عقب ماندگی مواجه می باشد و تمرکز بر فناوری از اولویت های کافی برخوردار نیست و در آن همه ظرفیت های دانشی چون دانشگاه ها و جامعه مهندسین وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه صنعت ساختمان سازی با ظرفیت های اساسی تولید و طراحی به میدان نیامده ایم، اضافه کرد: در پروژه های کلان، تأمین منابع از مسائل گلوگاهی است.
وی با طرح این سوال که چرا با ساخت گرانقیمت پارکینگ برای ساختمان ها، زمان ساخت را افزایش می دهیم، اظهار داشت: ما با تصمیم گیری های درست، می توانیم ۲۰ تا ۲۴ درصد منابع مالی را کنترل نماییم.

نایینی، فقدان ضوابط و معیارهای طراحی و تولید صنعتی مسکن، فقدان برنامه ریزی راهبردی همچون طراحی جامع توسعه مسکن، عدم ساماندهی زیر ساخت های طراحی و تولید مسکن، فقدان نظام ساختاری مناسب با تحول بنیادی در فرآیند طراحی و بسترسازی نظری توسعه صنعت مسکن را همچون موانع در توسعه صنعتی سازی مسکن نام برد.
1401/06/14
23:53:41
5.0 / 5
437
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱