گسترش همکاری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و انستیتو پاستور

گسترش همکاری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و انستیتو پاستور

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، نشست انعقاد تفاهم امه همکاری بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و انستیتو پاستور با حضور دکتر جواد محمدی سرپرست پژوهشگاه ژنتیک و دکتر رحیم سروری رئیس انستیتو پاستور و معاونین آنها در پژوهشگاه ژنتیک برگزار گردید.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر جواد محمدی، سرپرست پژوهشگاه ژنتیک ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست بین دو مرکز علمی اظهار نمود: یکی از اهداف ما در تعامل با سایر مراکز علمی، هم افزایی در تخصص ها و توانمندی های علمی و حل مسائل ملی و مشکلات کشور است، بنابراین این گونه مسائل را در اولویت فعالیتهای علمی، پژوهشی و تحقیقاتی پژوهشگاه و همکارانمان قرار داده ایم.
محمدی ضمن اشاره به تفاهمنامه های قبلی اضافه کرد: همکاریهای هدفمند علمی را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، ستاد توسعه زیست فناوری، ستاد سلول های بنیادی، دانشگاه های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی در جهت مطالعه، تشخیص و درمان ناباروری، سرطان و بیماری های قلبی و عروقی داریم.
دکتر رحیم سروری، رئیس انستیتو پاستور هم ضمن ابراز شادمانی از حضور دراین نشست اظهار داشت: همکاری این دو مرکز علمی بیشتر از دو دهه قدمت دارد و نشست کنونی هم بطور قطع در جهت انسجام و همکاری بیشتر از پیش برای این دو مجموعه برگزار شده است.

وی ادامه داد: این همکاری و هم افزایی علمی بین پژوهشگاه ژنتیک و انستیتو پاستور در شرایط بحرانی بسیار اثرگذار بوده است، کما این که همکاری این دو مرکز در دوران کرونا در تشخیص بیماری کووید جهت کمک به سیستم درمانی بسیار ثمربخش بوده است.
در ادامه این نشست، تفاهمنامه علمی و پژوهشی با مفاد اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک، توسعه همکاریهای علمی مشترک با برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، بهره مندی از امکانات طرفین و توسعه دانش فنی و انتقال فناوری، بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و انستیتو پاستور به امضای رؤسای دو مرکز رسید.
آخر بخش این برنامه، بازدید رئیس و مدیران انستیتو پاستور از دستاوردهای پژوهشگاه ژنتیک بود.1401/06/05
10:04:05
5.0 / 5
743
تگهای خبر: آموزش , تخصص , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵