برای ساخت مركز داده ؛

کمبود برق برنامه مایکروسافت و آمازون را در ایرلند بهم زد

کمبود برق برنامه مایکروسافت و آمازون را در ایرلند بهم زد

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، دو شرکت آمازون و مایکروسافت برنامه مفصل خود برای ایجاد چند مرکز داده جدید را در ایرلند کنار گذاشتند، چونکه این کشور با مشکل کمبود برق مواجه می باشد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از انگجت، کمبود و خطر قطع برق در ایرلند به معنای عدم تأسیس مراکز داده جدید مایکروسافت و آمازون است.
توقف پذیرش مشترک جدید توسط شرکت برق دولتی ایرلند معروف به ایرگرید به این مفهوم است که توسعه مراکز داده برنامه ریزی شده به ارزش ۲ میلیارد یورو توسط مایکروسافت و آمازون متوقف خواهد شد.
مراکز داده موجود در این کشور به شدت شبکه تولید و توزیع برق ایرلند را تحت فشار قرار داده اند. این امر سبب شد رگولاتوری ایرلند سال قبل هشداری صادر کند در خصوص این که در صورت حل نشدن مشکلات، احتمال خاموشی و قطع متناوب برق وجود دارد.
به علت وجود همین مشکلات به یک مرکز خدمات وب آمازون و دو مرکز مشابه مایکروسافت (از جمله یکی که قرار بود برق پشتیبان را جهت راه اندازی نیروگاه های بادی ایرلند تأمین کند) برای اتصال به شبکه برق ایرلند مجوز اعطا نشد.
با توجه به عدم اعطای هیچ مجوز جدیدی به مراکز داده شرکتهای فناوری توسط ایرگرید از نوامبر گذشته، پیشبینی می شود راه اندازی و توسعه مراکز موجود متوقف شود.
مراکز داده مقدار زیادی برق مصرف می کنند که راه اندازی تعداد زیادی از آنها منجر به محدودیت هایی در شبکه های برق در سرتاسر جهان شده است. به گزارش دیتا سنتر داینامیکس، مقامات انگلیسی حتی ساخت خانه های جدید در غرب لندن را تا سال ۲۰۳۵ متوقف کردند چونکه مراکز داده قبلاً کل ظرفیت برق را به خود اختصاص داده اند. مشکل مشابهی به همین علت در ویرجینیای آمریکا وجود دارد.


منبع:

1401/06/04
11:21:01
5.0 / 5
717
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳