فرماندار اردبیل:

فرمانداری اردبیل از برنامه های توسعه ای جهاد دانشگاهی حمایت می کند

فرمانداری اردبیل از برنامه های توسعه ای جهاد دانشگاهی حمایت می کند

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، اردبیل فرماندار اردبیل اظهار داشت: جهاد دانشگاهی با پتانسیل های خوبی که در حوزه های مختلف دارد، به توسعه همه جانبه شهرستان اردبیل کمک می نماید.


محمد اعتماد اعجازی ۳۱ مرداد در بازدید از جهاد دانشگاهی اردبیل اظهار نمود: هم اکنون مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی اردبیل بعنوان یک از مراکز مجهز و فعال شمالغرب کشور خدمات شایانی در حوزه درمان نازایی عرضه می کند و این اقدام جهاد دانشگاهی شایسته و قابل تقدیر است.
وی ضمن اشاره به این که تجهیزات مدرن و خوبی در این مرکز برای عرضه خدمات درمانی و انجام فعالیتهای تحقیقی و پژوهشی در این حوزه فراهم گشته است، اظهار نمود: جهاد دانشگاهی با ورود به بخش درمان ناباروی و ذخیره سلول های بنیادی خون بند ناف، تاثیر قابل توجهی در ارتقای سطح علمی و پزشکی استان داشته است.

فرماندار اردبیل، اقدام جهاد دانشگاهی برای ایجاد مرکز جامع تشخیص، پیشگیری و درمان سرطان در اردبیل را قابل تقدیر دانست و افزود: این نهاد در فعالیتهای فناورانه و دانش بنیان پیشرو بوده و توانسته است به رفع نیازهای کشور در این عرصه کمک نماید.

اعتماد اعجازی ضمن اشاره به اجرای موفق طرح های ملی «سرباز ماهر» و «توسعه مشاغل خانگی» توسط جهاد دانشگاهی در استان اشاره و خاطرنشان کرد: این نهاد با فعالیتهای آموزشی، مهارت افزایی و توانمندسازی و همینطور راه اندازی مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی، رونق بخش کارآفرینی بخصوص کسب و کارهای خانگی شده است.

وی بر پشتیبانی از برنامه های توسعه ای جهاد دانشگاهی تاکید و تصریح کرد: تلاش مان بر اینست که با تأمین اعتبارات لازم برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز و تجهیز مناسب آنها، در راه اندازی مراکز خدمات دهی مناسب به مردم در مجموعه جهاد دانشگاهی سهیم باشیم.

در این بازدید رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل از موفقیت درمان بیشتر از 2 هزار و 700 زوج نابارور در مرکز درمان ناباروری این نهاد در اردبیل اطلاع داد و اضافه کرد: هم اکنون در این مرکز تمام روش های درمانی جهت کمک به رفع مشکل نازایی زوجین به کار گرفته می شود و برای دسترسی عموم مردم، تمام خدمات درمانی زیر پوشش سازمان های بیمه گر قرار گرفته است.

مهران اوچی اردبیلی افزود: از زمان راه اندازی دفتر نمایندگی خون بند ناف رویان بیشتر از یک هزار و 500 نمونه خون بند ناف از سطح استان اردبیل جمع آوری و برای ذخیره به شرکت فناوری بن یاخته های رویان جهاد دانشگاهی در تهران ارسال شده است.

وی به عرضه خدمات آموزشی به بیشتر از 7 هزار نفر از سربازان وظیفه نیروهای مسلح استان اردبیل در چارچوب طرح ملی سرباز ماهر اشاره و خاطرنشان کرد: الان فعالیتهای دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان واقع در جهاد دانشگاهی برای تحقق سهمیه اشتغال دو هزار نفری این طرح ادامه دارد.

اوچی اردبیلی افزود: هم اکنون فاز دوّم اجرایی این طرح شامل توانمندسازی، آموزش، مشاوره و استعدادسنجی متقاضیان و شبکه سازی در حال اجرا می باشد و استعدادسنجی بیشتر از دو هزار نفر از متقاضان طرح ملی مشاغل خانگی در استان اردبیل انجام گرفته و سه هزار نفر از آموزش های مهارتی و توانمندسازی جهاد دانشگاهی بهره مند شده اند.

در این بازدید فرماندار اردبیل به همراه رحیم افلاکی، معاون سیاسی فرمانداری اردبیل از مراکز درمان ناباروری، رشد گیاهان دارویی، آموزش علمی کاربردی و آموزش کوتاه مدت تخصصی، دبیرخانه طرح ملی مشاغل خانگی استان و دفتر نمایندگی خون بند ناف رویان بازدید و در جریان فعالیتهای آن قرار گرفت.
منبع:

1401/06/01
10:04:50
5.0 / 5
699
تگهای خبر: آموزش , بیمه , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵