وضعیت صادرات شرکت های دانش بنیان

وضعیت صادرات شرکت های دانش بنیان

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، دبیر ستاد توسعه نانو ضمن اشاره به وضعیت صادرات شرکتهای دانش بنیان، اظهار داشت: بر مبنای ارزیابی های صورت گرفته از میان بیشتر از ۷۰۰۰ شرکت دانش بنیان، تعداد ۷۵۷ شرکت در میان سطوح ۵ ستاره تا دو ستاره و همینطور شرکتهای مستعد قرار گرفتند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، سعید سرکار در نشست دیپلماسی نوآوری با رویکرد اقتصادی، ضمن اشاره به توانمندی های ایران در عرصه محصولات و خدمات دانش بنیان، ضمن تاکید بر اهمیت نظارت بر کیفیت صادرات برای پیشگیری از صدمه خوردن برند ملی، سازوکار مورد استفاده در «باشگاه صادرات دانش بنیان» برای ارزیابی و رتبه بندی شرکتهای دانش بنیان را شرح داد.
وی افزود: از آنجائیکه همه شرکتهای دانش بنیان ایرانی، ظرفیت های لازم برای ورود به عرصه صادرات را ندارند، بسیار اهمیت دارد که با نگاهی علمی و مبتنی بر شاخصهای درست و قابل اندازه گیری، سطح آمادگی صادرات شرکت ها اندازه گیری شود و با شناخت دقیق نقاط قوت و ضعف آنها، شرکتهای برتر در هر حوزه صنعتی انتخاب شوند و برای توسعه صادرات دانش بنیان، بر این شرکت ها تمرکز شود.
به نقل از ستاد نانو، سرکار ضمن نقد نگاههای مبتنی بر فراخوان برای معرفی توانمندی های فنی کشورمان، تصریح کرد: طی دو سال قبل با حمایت معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، طرحی با عنوان «باشگاه صادرات دانش بنیان» آغاز به فعالیت نموده و فرایند ارزیابی و رتبه بندی شرکتهای دانش بنیان از منظر میزان آمادگی برای صادرات انجام شده است.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو خاطرنشان کرد: طبق ارزیابی های این باشگاه، از میان بیشتر از ۷۰۰۰ شرکت دانش بنیان، تعداد ۷۵۷ شرکت در چند سطح رتبه بندی شده اند. طبق ارزیابی های باشگاه تا مردادماه سال جاری، ۶ شرکت در سطح پنج ستاره، ۵۲ شرکت در سطح چهار ستاره، ۲۵۴ شرکت در سطح سه ستاره، ۱۹۱ شرکت در سطح دوستاره و ۲۵۴ شرکت تحت عنوان شرکتهای مستعد شناخته شده اند.
منبع:

1401/05/21
15:22:04
5.0 / 5
718
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴