براساس اعلام رگولاتوری؛

خطوط تلفن مشترکان در صورت عدم پرداخت بدهی قطع می شود

خطوط تلفن مشترکان در صورت عدم پرداخت بدهی قطع می شود

مدیرکل صیانت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری اظهار داشت: در صورتی که مشترکان تلفن، صورتحساب یا هزینه های دوره ای خط خودرا در سر رسید و یا مهلت تعیین شده پرداخت نکنند، خط آنها تخلیه می شود.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، پیمان قره داغی با اشاره به این که خطوط تلفن ثابت و سیار صرف نظر از استفاده یا عدم استفاده مشترکین، مشمول هزینه های دوره ای ماهانه مانند حق اشتراک و... می شود، اضافه کرد: در صورت عدم پرداخت صورتحساب از طرف مشترک، اپراتور می تواند بعد از اجرای پروسه پیش بینی شده در مصوبه ۳-۲۰۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، برای تخلیه خطوط مشترکان بدهکار اقدام نماید.
وی در تشریح مصوبه ۳-۲۰۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اظهار داشت: بر طبق این مصوبه، اپراتورهای تلفن ثابت و همراه می توانند در بازه های زمانی حداقل یکماهه صورتحساب مشترکان را با تعیین مهلت پرداخت صادر کنند و بعد از اختتام مهلت پرداخت تعیین شده، ابتدا خط مشترک بدهکار را به مدت حداقل دو هفته یکطرفه کند و اگر مشترک بعد از اطلاع رسانی مجدد اپراتور و ارسال اخطار کتبی و مهلت یکساله، بدهی خودرا پرداخت نکند، اپراتور می تواند خط تلفن مشترک را به طور کامل تخلیه و جمع آوری کرده و امتیاز آنرا از مشترک سلب کند.
قره داغی با اشاره به این که ممکنست تعدادی از مشترکان قبض دریافت نکنند، اشاره کرد: مشترکانی که بهر دلیلی صورتحساب تلفن خودرا دریافت نکردند باید با مراجعه به پورتال اینترنتی و یا یکی از درگاه های پرداخت آن در مهلت تعیین شده اقدام نمایند.
مدیر کل صیانت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری اضافه کرد: مشترکینی که خط تلفن آنها کارکرد بالایی دارد می توانند بر طبق مصوبه ۳-۲۰۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بصورت اختیاری وجهی را با عنوان تضمین پرداخت به اپراتور پرداخت کنند تا به سبب کارکرد بالاتر از سقف تعیین شده، خطوط آنها مشمول قطع یا یکطرفه شدن نشود.
قره داغی اشاره کرد: مشترکان بمنظور تسریع در پرداخت صورتحساب، بروز رسانی و پیگیری مغایرت احتمالی پرداخت ها، می توانند صورتحساب خطوط خودرا بصورت مستقیم از درگاههای اپراتور مربوط پرداخت کنند.

1401/05/11
10:32:12
5.0 / 5
551
تگهای خبر: ارتباطات , اینترنت , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP