در گفت وگو با پی اچ پی و جی كوئری اعلام شد

تست تجهیزات پزشکی دانش بنیان های ایرانی در کشورهای اسلامی با هدف توسعه بازار

تست تجهیزات پزشکی دانش بنیان های ایرانی در کشورهای اسلامی با هدف توسعه بازار

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری رییس کارگروه اجرائی جایزه مصطفی (ص) با اشاره به اقدامات انجام شده برای تبادل فناوری میان کشورهای اسلامی اظهار داشت: هم اکنون تجهیزات تشخیص پزشکی ایران بنا به درخواست کشورهای هند و پاکستان در بعضی از بیمارستان های این کشورها درحال تست است.


سید علی عمرانی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه نشست "استپ" دارای دو بخش "علمی" و "فناوری" است، اضافه کرد: بخش فناوری این جلسه با عنوان "دستاوردهای دانشمندان جهان اسلام (EISA)" یا ایسا" برگزار می گردد و در آن به دنبال این هستیم که شرکتها و مجموعه های دانش بنیانی که کارهای آنها توسط دانشمندان و پژوهشگران برجسته پیگیری می شود و محصولات آنها در لبه دانش قرار دارد، در به هم رسانی آنها به همتایانشان در کشورهای مختلف کمک و حمایت نماییم.
وی با تاکید بر این که کمک های ما بیش از جنس شناسایی و ایجاد ارتباطات با کشورهای مقصد است، اظهار نمود: این برنامه ادامه دارد و توافقات جدید ما با دبیرخانه انتقال فناوری کشورهای D8 این است که بصورت تخصصی تر این ارتباطات را دنبال نماییم.
عمرانی با اعلان اینکه در این رویداد تقاضاهای دریافت فناوری از طرف کشورهای اسلامی ارسال شده است، تصریح کرد: نمونه این تقاضاها کشور افغانستان است که مجموعه هایی در این کشور بودند که تقاضای دریافت تجهیزات پزشکی داشتند و یا از طرف کشور پاکستان درخواست هایی در زمینه خون بند ناف داشتند.
رئیس کارگروه اجرائی جایزه مصطفی(ص) واکسن را از دیگر درخواست های ارائه شده کشورها به این رویداد نام برد و افزود: همین طور از طرف کشور هند درخواست هایی برای دریافت تجهیزات بیمارستانی ارائه شد و برای تامین این درخواست ها با تعدادی از کشورها توافقات اولیه ای برای انجام تست تعدادی از تجهیزات پزشکی انجام شده و درحال نهایی شدن است.
وی با اعلان اینکه این توافقات با کشورهای هند و پاکستان بوده است، اشاره کرد: در این توافق دستگاهها و تجهیزات پزشکی ساخت ایران در زمینه های تشخیص سرطان و قلب و عروق مورد تست قرار گرفته است.
بگفته این مقام مسؤول، پس از تایید این تجهیزات و گرفتن مجوزهای لازم از کشور مقصد، می توان آنها را بصورت انبوه به این کشورها صادر کرد.
منبع:

1401/05/08
10:46:59
5.0 / 5
452
تگهای خبر: ارتباطات , تخصص , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳