بی توجهی گوگل و توئیتر به قوانین جدید کسب وکار اندونزی

بی توجهی گوگل و توئیتر به قوانین جدید کسب وکار اندونزی

پی اچ پی و جی کوئری: مقامات اندونزیایی می گویند نه گوگل و نه شرکت توئیتر تا ظهر چهارشنبه برای تبعیت از قوانین جدید کسب مجوز کسب وکار در اندونزی ثبت نام نکرده اند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، این دو شرکت باید تا پیش از اختتام مهلت مشخص شده برای ارائه خدمات خود طبق این قوانین ثبت نام کنند و در غیر این صورت ممکنست دسترسی به آنها بطور موقت در این کشور مسدود شود.
ثبت نام برای تبعیت از قوانین مذکور که در اواخر سال ۲۰۲۰ پخش شده، الزامی است. این قوانین به مقامات اختیارات گسترده ای می دهد تا پلت فرم ها را مجبور به افشای داده های کاربران خاص کنند. به همین دلیل حذف محتوایی که غیرقانونی تلقی می شود یا "نظم عمومی را برهم می زند" در صورت اضطرار، ظرف چهار ساعت و در غیر این صورت ظرف ۲۴ ساعت، ضرورت دارد.
وزارت ارتباطات اندونزی هشدار داده شرکت هایی که پیش از مهلت مقرر و تا پیش از نیمه شب چهارشنبه ثبت نام نکنند، توبیخ، جریمه و سپس مسدود خواهند شد.. در صورتیکه این وزارتخانه دقیقاً زمان اجرائی شدن این قانون را اعلام نکرده، بعید بنظر می رسد که این امر به سرعت اتفاق بیفتد.
در شرایطی که گوگل و توئیتر از این قانون جدید تبعیت نکرده اند، فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ و نیز اسپاتیفای، نتفلیکس و تیک تاک تبعیت خودرا از آن اعلام نموده اند. اندونزی با ۱۰ میلیون جمعیت جوان و مشتاق فناوری، یکی از ۱۰ بازار برتر از نظر تعداد کاربران برای میزبانی از رسانه های اجتماعی است.


منبع:

1401/04/30
16:55:57
5.0 / 5
603
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵