استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه ها صنعت خودروسازی را ارتقا می بخشد

استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه ها صنعت خودروسازی را ارتقا می بخشد

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در آیین آغاز همکاری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با شرکت سایپا برای تولید خودروی هیبریدی شاهین، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه ها صنعت خودروسازی را ارتقا می بخشد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر علی خطیبی در آیین تفاهمنامه همکاری مشترک مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودروسازی سایپا با دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل که با حضور دکتر خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، دکتر گنجی رئیس دانشگاه نوشیروانی بابل و دکتر تیموری مدیر عامل شرکت سایپا در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودروسازی سایپا برگزار شد، اظهار نمود: در جهت بیانات مقام معظم رهبری برای افزایش کیفیت خودرو های ساخت داخل به کمک خودروسازان آماده هستیم تا توان فنی و مهندسی دانشگاه های کشور را در اختیار این صنایع قرار دهیم.
وی افزود: با تعامل صورت گرفته با شرکت سایپا، این شرکت با سطح دانش فنی دانشگاه های ما آشنا و زمینه امضای این تفاهمنامه مهیا شد.
خطیبی اضافه کرد: دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از لحاظ دانش فنی و مهندسی ظرفیت بالایی دارد و یکی از دانشگاه های خوب ما در این حوزه می باشد و همکاری با این دانشگاه می تواند زمینه همکاری با سایر دانشگاه ها را فراهم آورد.
وی اظهار نمود: اعتماد به توانایی جوانان و دانشمندان داخلی ما را کمک می نماید و همانگونه که در صنعت دفاعی این اعتماد جواب داد، حتما در صنعت خودروسازی هم تکیه به دانش و توانایی دانشمندان جوان ما در دانشگاه ها جواب می دهد.
خطیبی در مورد ظرفیت بالای علمی پژوهشی کشور اظهار داشت: در کشور ۱۵۰ هزار دانشجوی دکتری و ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد داریم که کار آنها تحقیقات است، یعنی اصولا وظیفه آموزشی ندارند، اما باید تحقیقات کنند و اگر هر کدام روزانه ۴ ساعت زمان خویش را صرف تحقیق کنند، حدود یک میلیارد نفر ساعت تحقیقات در کشور خواهیم داشت و ۱۰۰ میلیون ساعت مراکز تحقیقاتی در اختیار دانشگاه های ماست که این ظرفیت بی نظیر است.
به نقل از وزارت علوم، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اضافه کرد: این که رهبر معظم انقلاب تاکید زیادی روی بحث دانش بنیان و ظرفیت علمی کشور دارند، به این دلیل است که از آن استفاده نمائیم و در استفاده از ظرفیت علمی کشور گرفتار خودتحریمی نشویم.
وی اظهار داشت: ظرفیت علمی کشور در هر جایی که وارد شده درخشیده است، از موشک گرفته تا واکسن. خوشحالیم که این مورد در شرکت سایپا اتفاق افتاده تا ظرفیت علمی مان استفاده گردد و بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما خواهیم بود. خواهشمندم که کار رها نشود و در وزارت علوم روی این قضیه جدی هستیم.1401/04/22
21:23:38
5.0 / 5
478
تگهای خبر: آموزش , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP